• Haberler
  • Eğitim
  • 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Karne Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Karne Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

2023-2024 Eğitim öğretim yılı sene sonu karne dağıtım töreni Şehit Levent Coşkun İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

2023-2024 Eğitim öğretim yılı sene sonu karne dağıtım töreni Şehit Levent Coşkun İlkokulu’nda gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan karne dağıtım töreni öğrencilerin şiir dinletisi ve okul korosunun gösterileri ile devam etti.
Karne dağıtım töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, “11 Eylül 2023 tarihinde eğitim ve öğretim yılımıza start verdiğimizde büyük bir heyecan aynı zamanda endişe duymak ikilemi içerisinde süreci başlatmıştık. Dönemin şartları ağır, imkanları kısıtlı idi. Süreç içerisinde gördüğümüz ve yaşadığımız duygu şu oldu; samimiyet ve azimle çalışmanın karşılığı olarak, Allah  zorluklarıkolaylığa dönüştürmektedir. Geçirilen her günün ardından umudumuzla birlikte motivasyonumuz da arttı.
Bugün 464 aktif binamızda 854 resmi ve özel okulumuzda 149 bin 418 öğrencimiz karne heyecanı yaşamaktadır. İlimizde öğretim yılı boyunca büyük fedakarlıkla süreci suhuletle  yürüten  12 bin 258  öğretmenime ve yöneticilerimize teşekkür ederim.
Maarif camiamıza güvenip tekrar şehrimize dönen ve en değerli varlıkları olan evlatlarını bizlere teslim eden 50 bin öğrencimizin velilerine teşekkür ediyorum.
2024- 2025 Eğitim Öğretim yılında Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli vizyonu ile yeni, daha büyük umut ve hedeflerde buluşmak temennisi ile tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize iyi tatiller diliyor saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.
Vali Ersin Yazıcı, “ Malatya’mız asrın felaketine maruz kaldı ve çok sayıda okulumuz dersliğimiz depremden dolayı kullanılamaz hale geldi. Şükürler olsun büyük Türk devleti ve büyük milletimiz destekleri ile biran önce hayatın normalleşmesi adına deprem bölgesinde yoğun bir şekilde çalışmalar yapıldı. Bizler de burada elimizden gelen gayreti göstererek bir an önce şehrimizi ayağa kaldırmanın çabası içerisindeyiz.” İfadelerine yer verdi.
Deprem bölgesi Malatya’da şehrin ayağa kalkmasının en önemli göstergesinin okulların bahçelerinin cıvıl cıvıl olması olduğunu da ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Tüm okullarda öğrencilerimizin gönül rahatlığı içinde bu eğitimi almaları sağlandı. Geçen yıl çok zor şartlarda eğitim-öğretimin birkaç ayını tamamladık. Bu sezonda şükürler olsun depremin oluşturduğu bazı zorluklara rağmen bu sezonu sorunsuz tamamladık. Hızlı bir şekilde yeni binaları bitiyoruz. Önümüzdeki yıl çok daha rahat ferah okullarda devletimizin bize sağladığı imkânlarla daha iyi şartlarda eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır ve protokol üyeleri öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek karnelerini takdim ettiler. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler ise yorucu bir sezonun ardından tatile girmenin sevincini yaşadı.
 

Bakmadan Geçme