• Haberler
  • Spor
  • 2024 yılı GSB Spor Okullarının açılış töreni yapıldı

2024 yılı GSB Spor Okullarının açılış töreni yapıldı

2024 yılı GSB Spor Okullarının açılış töreni yapıldı.

Yeşiltepe Spor Kompleksinde yapılan GSB Spor Okulları açılış törenine; Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN, TFF Bölge Müdürü Sevilay IŞIK, Malatya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Bükremin YAĞBASAN, Malatya ASKF Başkanı Seyfullah ÖZDEMİR, İl Spor Temsilcileri, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN '' Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler ve sizleri bizlere emanet eden değerli aileler; Türkiye’de tüm illerimizde eş zamanlı olarak başlayan GSB Spor Okullarının açılış törenine hoş geldiniz.

GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları spora yönlendirmek sporu tabana yaymak, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürü oluşturmaktır.

Çocuklarımızın yazın boş vakitlerini değerlendirmek, onların sağlıklı birer birey olmalarının yanı sıra onların sosyalleşmelerini, sporun kurallarıyla birlikte hayatın diğer kurallarına da adapte olmalarını sağlayan egzersizler, oyunlar ve sportif antrenmanlar yaptıracağız. Fakat en önemli hedefimiz ise, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bu faaliyetin hem sportif açıdan hem sosyal açıdan anlamı olduğu gibi geleceğin Milli sporcularının bir tanesinin bile buradan çıkmış olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır. 

GSB Spor Okullarına 05 - 18 yaş grubu çocuk ve gençler olmak üzere İl Müdürlüğümüze bağlı ilçelerde görev yapmakta olan toplam 178 uzman antrenörlerimizin eşliğinde atletizm, basketbol, badminton, tenis, yüzme gibi 11’i özel sporculara verilecek branşlar olmak üzere toplam 44 branşta çocuklarımız eğitim alacaklar. Öğrenciler velileri ile birlikte gelerek kayıt bürolarımızdan kayıt formunu doldurarak kayıtlarını yapabileceklerdir. Açılacak kurslar tamamen ücretsizdir. GSB Spor Okullarına katkıda bulunan tüm personellerimize ve paydaşlarımıza kısacası emeği olan herkese teşekkür ediyor,  2024 yılı GSB Spor Okulu hayırlı olsun. Sporla ve  Sağlıkla kalın'' dedi.

İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN'nın konuşmasının ardından çeşitli branşlarda sportif gösteriler yapılarak açılış töreni sona erdi.

Bakmadan Geçme