30 Ağustos, Milletimizin Bağımsızlık Ve Hürriyet Mücadelesinin Simgesidir

30 Ağustos, Milletimizin Bağımsızlık Ve Hürriyet Mücadelesinin Simgesidir

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz.” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Başkumandanlık Meydan Muharebesinin 100. Yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. 
Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan kahraman ecdadımız, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu zafer, milletimizin bağımsızlık ve hürriyet mücadelesinin simgesidir. 
Cumhuriyetimizin kuruluşunu hazırlayan, Millî Mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır.  
Aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idrakinde, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, büyük zaferin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.


 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN