30 Ağustos, Şanlı ve Büyük Bir Zaferdir

30 Ağustos, Şanlı ve Büyük Bir Zaferdir'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Büyük Zafer'in 101. yıl dönümünü bir kez daha gururla ve sevinçle kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. 
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar yazılı mesajında; 26 Ağustos'ta başlayıp 30 Ağustos'ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde Türk milletinin ordusuyla tek yürek olup destan yazdığını hatırlatarak şu ifadelere yer verdi; “ Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamalarından olan bu eşsiz zafer; Türk Milleti’nin tarihin hiçbir döneminde taviz vermediği kahramanlığın, birlik ve beraberliğin en önemli örneklerinden biridir.
30 Ağustos 1922, istiklal mücadelemizi zaferle taçlandırdığımız tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Anadolu’nun ebediyen Türk yurdu olduğunun ve Türk milletinin esarete asla boyun eğmeyeceğinin ilan edildiği 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin ordusuyla bütünleştiği ve vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda ettiği bir mücadelenin sonucudur.
Bize düşen öncelikli görev; bu şanlı ecdadın torunları olarak şer odaklarına karşı bu aziz vatanı tarihimizden ve ecdadımızdan aldığımız ilhamla sonuna kadar korumak ve sahip çıkmaktır. 
Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101. yıldönümünü kutluyor, bu şanlı tarihi bize armağan eden başta ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geçmişten günümüze kadar al bayrağı rengini veren tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum." dedi.

Bakmadan Geçme