• Haberler
  • Spor
  • 7-13+ Yaş Yeşilyurt Kaymakamlık Yüzme Şenliği Coşkuyla Gerçekleşti

7-13+ Yaş Yeşilyurt Kaymakamlık Yüzme Şenliği Coşkuyla Gerçekleşti

7-13+ Yaş Yeşilyurt Kaymakamlık Yüzme Şenliği Coşkuyla Gerçekleşti

Malatya İl Yüzme Temsilciliği tarafından organize edilen 7-8-9-10-11-12-13+ Yaş Yeşilyurt Kaymakamlık Yüzme Şenliği, 6-7 Haziran 2024 tarihlerinde Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tam Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

Etkinlik,Yeşilyurt Kaymakamlığı'nın değerli katkılarıyla hayata geçirilirken, sporcular ve izleyiciler unutulmaz anlar yaşadı.
Şenliklere Malatya'nın çeşitli kulüplerinden 107 erkek ve 106 kız sporcu toplam 213 sporcu katıldı. Toplamda 8 kulübün katılım sağladığı etkinlikte, sporcular birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Şenliğe katılan sporcular, 50 metre serbest, 50 metre sırtüstü, 50 metre kurbağalama, 50 metre kelebek ve 200 metre karışık stillerinde yarıştı. Her yarışma büyük bir heyecanla takip edilirken, sporcuların gösterdiği üstün performanslar izleyicilerden alkış aldı.

 

Müsabakalarda Yarışılan Stil ve Mesafeler
•    50 metre Serbest: Sporcuların en hızlı şekilde mesafeyi tamamlamaya çalıştığı bu stilde, rekabet üst seviyedeydi.
•    50 metre Sırtüstü: Teknik beceri ve hızın ön planda olduğu bu stilde, izleyiciler nefeslerini tutarak yarışları izledi.
•    50 metre Kurbağalama: Zorlayıcı bir stil olan kurbağalamada, sporcuların dayanıklılık ve tekniği bir araya getirmeleri gerekti.
•    50 metre Kelebek: Güç ve koordinasyonun önem kazandığı bu stilde, sporcuların suyu adeta bir balık gibi yararak ilerlemeleri büyüleyiciydi.
•    200 metre Karışık: Sporcuların tüm yüzme stillerini bir arada sergilediği bu zorlu yarışta, her sporcu kendi kategorisinde en iyisi olmak için çabaladı.


“Yüzme, hayatın akışında özgürlüğü hissetmektir; sporla büyüyen her çocuk, geleceğin güvencesidir.”
 

TÖREN VE KATILIMLAR
Yüzme şenliği boyunca sporculara ve etkinliğe destek veren il yönetiminden birçok önemli isim törene katıldı. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ebubekir KAYHAN, Malatya Yeşilyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sayın Mehmet ÖZGÜL, Şube Müdürleri Mehmet BULGURCU ve Abuzer ALPAGAN ile Şef Yusuf YETER, seremoni ve madalya törenine katılarak sporcuların sevincine ortak oldular. İl Müdürü Sayın Ebubekir KAYHAN, yaptığı konuşmada sporun gençler üzerindeki olumlu etkilerinden bahsederek, bu tür etkinliklerin devam edeceğinin müjdesini verdi.

TEŞEKKÜR VE GELECEK PLANLARI
Etkinliğin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen tüm yetkililere, katılımcılara ve destekçilere teşekkür ediyoruz. Özellikle Yeşilyurt Kaymakamlığı'nın katkıları ve il müdürlüğünün destekleri sayesinde bu organizasyonun başarıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. Gelecekte de benzer organizasyonların devam edeceğini belirten yetkililer, genç sporcuların gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

SPORUN ÖNEMİ VE GELECEĞİ
Bu tür etkinliklerin, genç sporcuların gelişimine ve sporun yaygınlaşmasına büyük katkı sağladığını belirten yetkililer, gençlerin spora olan ilgisini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Sporun, fiziksel ve zihinsel sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğuna dikkat çekerek, ailelere çocuklarını spora yönlendirmeleri konusunda çağrıda bulundular.


SPORCULAR VE İZLEYİCİLERDEN YORUMLAR
 

Etkinliğe katılan sporcular ve izleyiciler de görüşlerini paylaşarak, organizasyonun ne kadar başarılı geçtiğini vurguladılar. Sporcular, yarışmanın kendileri için büyük bir
deneyim ve motivasyon kaynağı olduğunu belirterek, gelecek yılki şenliği sabırsızlıkla beklediklerini söylediler. İzleyiciler ise çocuklarının performanslarını izlerken büyük gurur ve heyecan duyduklarını dile getirdiler.

Yarış 2 Erkekler, 50m Sırtüstü 8 yaş

6.06.2024 Sonuçlar

Puanlar: FINA 2024

Sıra                                                                                                                                                                         Zaman Derece

  1. Talha Burak KAPLAN                     Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği                           1:01.92
  2. Arın BULUT                                      Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği                           1:02.61
  3. Melih Furkan MEŞE                           Marliin Spor Kulübü                                                                             1:05.21
  4. Sadık TopraDENİZ                        Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği                           1:08.68

 

Yarış 2 Erkekler, 50m Sırtüstü 9 yaş

6.06.2024 Sonuçlar

 

Puanlar: FINA 2024

Sıra

Zaman Derece

1. Serdar COŞKUN                                 Malatya Yüzme Spor Kulübü

55.60

2. Ayetullah EMÜL                               Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği

56.66

3. Eymen BURMA                                Malatya Balık Adamlar Yüzme Spor Kulübü Derneği

58.90

4. Muhammed Ali UÇKUN                 Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği

59.44

 

Yarış 2 Erkekler, 50m Sırtüstü 10 yaş

 

6.06.2024 Sonuçlar

 

Puanlar: FINA 2024

Sıra

Zaman Derece

1. Yusuf MALATYALI                           Altın Kulaçlar Spor Kulübü Derneği

45.88

2. Muhammet Rıza ÖZKAN                Malatya Yüzme Spor Kulübü

52.22

3. Osman Efe ALTUNKAYA               Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği

54.28

4. Yusuf Ziya ÖZKAN                          Malatya Yüzme Spor Kulübü

55.36

 

Yarış 2 Erkekler, 50m Sırtüstü 11 yaş

 

6.06.2024 Sonuçlar

 

Puanlar: FINA 2024

Sıra