Adil Gevrek'in Dönemi İnceleme Altına Alındı

Adil Gevrek'in Dönemi İnceleme Altına Alındı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya Valisi Hulusi Şahin’in başkanlığında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman valilikte bir araya gelerek, durum değerlendirmesinde bulundu. - Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Vali Hulusi Şahin, kulübün ihtiyaç duyduğu desteklerin sağlanacağını belirterek, Malatyaspor’un sahipsiz olmadığını vurguladı.

Spor Toto 1.Lig’de mücadele eden Yeni Malatyaspor’da gelinen süreç bir kez daha masaya yatırıldı. 3 puanının silinmesinin ardından kadrodaki mevcut futbolcularına alacaklarını ödeyemediği için bu futbolculardan 14’ünün sözleşmesinin fesih olması dağılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Yeni Malatyaspor'da yaşanan krizle ilgili detaylı bir değerlendirmenin yapıldığı öğrenildi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin, Yeni Malatyaspor ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “ Yeni Malatyaspor sahipsiz değildir ve önümüzdeki süreç içerisinde de kulübü hem mali yönden hem de diğer yönlerden ihtiyaç duyduğu desteği de Malatya’nın dinamikleri sağlayacaktır” dedi.

Süper Lig’den büyük bir borç yükü ve CAS dava dosyalarıyla 1.Lig’e düşen Yeni Malatyaspor'da, 400 milyon TL’nin üzerinde bir borç bulunurken, süreç daha da kötüye gitti. Eski kulüp başkanı Adil Gevrek döneminin hesapları inceleme altına alınırken, Malatya Valisi Hulusi Şahin’in başkanlığında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman valilikte bir araya gelerek, öncelikle 14 oyuncunun serbest kalmaması için bulunması gereken parayla ilgili istişarede bulundu.

3 puanı silinen Yeni Malatyaspor'da alacaklı 14 futbolcunun sözleşmelerinin otomatikman feshi ve serbest kalmaları tehlikesiyle karşı karşıya olan, Yaman yönetiminin görevi alırken taahhüt ettiği parayı verememesi nedeniyle bu yeni bir krize giren Yeni Malatyaspor'da son durumun görüşülmesi için valilikte düzenlenen toplantının olumlu geçtiği ve oyuncuların serbest kalmamaları için gereken ödemenin yapılacağı öğrenildi.

Kulüp başkanı Ahmet Yaman, oyunculara ödeme yapılması için 13 milyon TL gibi bir rakama ihtiyacın olduğunu ifade ederken, paranın bulunması için yoğun bir mesai harcandığı bildirildi.

Yeni Malatyaspor’da 10 Ocak’a kadar futbolculara ödenmesi gereken para şöyle:

CENGİZHAN AKGÜN-250 BİN TL (PARA YATIRILMAZSA YILBAŞINDAN HEMEN SONRA SERBEST KALIYOR)

ABDULSAMED DAMLU-775 BİN TL (6 OCAK SON)

YAKUP ALKAN-97 BİN LİRA (7 OCAK SON)

BURAK KAVLAK-538 BİN LİRA (6 OCAK SON)

NURİ FATİH-458 BİN LİRA (8 OCAK SON)

RAHMAN BUĞRA ÇAĞIRAN-318 BİN LİRA (11 OCAK SON)

DOĞUKAN EMEKSİZ-480 BİN LİRA (11 OCAK SON)

HÜSEYİN EKİCİ-282 BİN LİRA (20 Ocak son)

KAYNAK: FERDİ DURDU

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN