Ağbaba'dan Kurban Bayramı Mesajı

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada, 'Dostluk ve kardeşliğin yaygınlaştığı, umutların yeşerdiği bayram tadında günlerin özlemi içindeyiz.' Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Bayramların gerginliklerin sona erdiği, insanların bir araya geldiği, dayanışmanın arttığı günler olduğunu belirten Ağbaba, “Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ve çok sayıda çözüme kavuşturulmayan sorun ile maalesef bir bayramı daha karşılıyoruz. Gelir adaletsizliklerinin ortadan kaldırıldığı, kimsenin yatağa aç girmediği, barış ve huzurun sağlandığı bir Türkiye ile gelecek bayramları daha özgür ve rahat günlerde, büyük bir coşku ve heyecanla karşılayacağız” dedi.
“Türkiye’de asıl bayram, barışın, dostluğun, kardeşliğin hakim olduğu zaman, tarafsız ve bağımsız adaletin işlediği, insanların geçim sıkıntısı çekmediği zaman kutlanacaktır.” diyen Ağbaba, “Asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığı, milyonlarca insanın yoksulluk sınırı altında gelir elde ettiği, ataması yapılmayan öğretmenlerin, TYP’ye mahkum edilen üniversite mezunlarının, yamalı bohçaya dönen sistemde öğrencilerine umut olan eğitimcilerin , sağlık emekçilerinin kısaca toplumun tüm kesimlerinin gerçek anlamda bir bayram yaşanması için, köklü bir değişime , yerel iktidarın ardından genel iktidarın da değişimine ihtiyacı var" dedi.
Ağbaba, “Biz yurttaşlarımızın bu özlemlerinin son bulduğu bir Türkiye için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu duygularla, Malatya’nın da aralarında olduğu pek çok kentte büyük yıkıma sebep olan 6 Şubat depremlerinde yitirdiğimiz yurttaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor, Kurban Bayramı’nın tüm ülkemize barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme