Ağbaba 'Tünel Açılışındaki Ağaçlar Ya Söküldü Ya Kurudu'

Ağbaba 'Tünel Açılışındaki Ağaçlar Ya Söküldü Ya Kurudu'

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını yaptığı Hekimhan Tünellerinin çevre düzenlemesine milyonlarca lira harcandığını, açılıştan sonra ağaçların sökülüp,çimlerin kuruduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Malatya ziyaretinde açılışını gerçekleştirdiği Hekimhan Tünellerinin çevre düzenlemesi için dikilen ağaçların büyük kısmı sökülüp götürülürken, geri kalan ağaçlar ise kurumaya terk edildi.

FAKİR FUKARANIN PARASI ÇARÇUR EDİLDİ

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Malatya ziyareti öncesi şehirdeki tüm bilbordlar, raketler,üst geçitler kısacası yer gök Erdoğan afişleri, ‘hoş geldiniz’ yazıları ile donatılmıştı. Erdoğan’a şirin görünmek için belediyelerin bütçesinden binlerce lira harcanarak,milletin parası çarçur edilmişti. Şimdi ortaya çıktı ki sadece asılan afişlerle değil, binlerce liralık dikilen ağaçlarla da fakir fukaranın parasını boşa harcamışlar” dedi.

“ADİL BEY ORTA REFÜJ MAŞALLAH YEŞİLLENMİŞ!”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Ekim Cumartesi günü Malatya’da toplu açılış törenleri esnasında Hekimhan Tüneli açılışı için tünellerin önünde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı bölgedeki Adil Karaismailoğlu ile telekonferans yöntemi ile konuşmuş, tünellerin önündeki alanın peyzaj düzenlemesinin kameralar ile gösterilmesini istemiş,Ulaştırma Bakanına hitaben “çevre düzenlemelerini de yaptın inşallah, peyzajlar filan yapıldı mı, her taraf yeşil oldu mu?Adil bey orta refüjü maşallah yeşillenmiş,şimdi şevleri de (Yamaç kısımları) yeşillendirirsen seni alnından öperiz” ifadelerini kullanmıştı.Aradan çok kısa bir süre geçtikten sonra Hekimhan Tünelinin önündeki yeşillendirilen bölge siyaha döndü.Aralarında Hekimhan gibi soğuk iklime sahip bir bölgede -koruması yapılmadan- büyütülmesi mümkün olmayan palmiye ağaçlarının da olduğu maliyeti çok yüksek olan mavi ladin, Okaliptus,spiral çamlar gibi bitkilerin bir kısmı tünelin açılışının ardından söküldü. Sökülmeyen ağaçlar ise bakımsızlıktan kurudu.Hiç bir ağacın sulama sistemi yok.Rulo çimler ve ağaçlar sulama yapılmadığı için kurumuş veya kurumaya terk edilmiş durumda” ifadelerini kullandı.

YAKLAŞIK 4 MİLYON LİRA TOPRAĞA GÖMÜLDÜ

Açılışta yemyeşil görünen tünel önündeki bölgenin,şimdilerde çorak toprağa döndüğünü belirten Ağbaba, “Sırf Erdoğan’a şirin görünmek, çok iyi hizmet yapıldığını göstermek için bölgeye uygun olmayan bitki türlerini gelişigüzel toprağa dikip sonra kaderlerine terk etmek nedir? Yaklaşık 4 milyon liralık bir harcama yapılan peyzaj çalışması 2-3 gün sonra çöp oldu.Fakir fukara evine ekmek götüremezken, Erdoğan için milyonlar toprağa gömüldü”dedi.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN