Ali Karakuş'a Aday ol Baskısı

Genç yaşta siyaset sahnesine hızlı başlayan ve basamakları emin adımlarla çıkan çiçeği burnunda genç siyasetçilerden Ali Karakuş'a kamuoyundan aday ol baskısı her geçen gün artıyor.

Gelecek Partisinde siyasi hayatına yönetici olarak başlayan ve başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken, Mustafa Sarıgül Genel Başkanlığında Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı ve Kurucu Başkan olarak Sarıgül’ün A Takımında  yer alan Ali Karakuş’un, TDP nin kapatılıp CHP ile birleşmesiyle birlikte Siyasi hayatına CHP saflarında devam kararı alması halkta büyük yankı buldu.
 

        2024 yerel seçimlerinde Malatyalıların ve yakınlarının aday ol baskısına ne cevap vereceği henüz netlik kazanmazken CHP’li Ali Karakuş’un Ankara’da önemli temas ve ziyaretleri devam ediyor. Uygun görülen her göreve hazırım diyen Siyasetçi Ali Karakuş” Birleşe Birleşe kazanacağız” sloganıyla Malatya’da siyasetin hızlandığını belirterek sorun var ise çözüm de CHP’dir dedi.
           Mustafa Sarıgül’ün hemen hemen her programına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan Ali Karakuş için kulislerde Eski Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün Ali Karakuş için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan söz aldığı iddiası ve  Malatya’daki belediyelerden birinde aday olarak göstereceği gelen bilgiler arasında.
ALİ KARAKUŞ KİMDİR
            1982 Yılında Malatya merkez Çamurlu köyünde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Çamurlu İlkokulu’nda, Ortaokulu Atatürk ortaokulunda, Liseyi Yusuf Kenan Anadolu lisesinde tamamlamıştır. 
   
         Anadolu üniversitesi Maliye İnönü üniversitesi iletişim fakültesi öğrencisidir. 2010 - 2018 yılları arasında Malatya ili kırmızı et üreticiler Birliği Genel sekreterliğini yaptı.
        Ali Karakuş değişik partilerde farklı görevlerde yer aldı. Siyasette tecrübesi ve donanım ıolan Ali Karakuş Türkiye Değişim Partisi Malatya Kurucu Başkan Ve İl Başkanlığı görevlerini yapmıştır. 
 
 

Bakmadan Geçme