'Annelerimiz, Başımızın Tâcıdır'

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit'ten Anneler Günü Kutlama Mesajı:

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında; “Karşılıksız sevgi, şefkat ve merhametle bizlerin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibi olan annelerimiz, en değerli varlıklarımızdır. Annelerimiz hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin adıdır.” dedi.
Kutlama mesajında; Annelerin sadece bir gün değil, her gün hatırlanması ve baş tacı edilmesi gerektiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit, “Beslemeyi, sadakati, cesareti, büyütmeyi, sabır göstermeyi, hoşgörü ve sevgiyi tek bir çatı altında buluşturmayı karşılıksız başarabilen varlık annelerimizdir. Bizleri canından bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan ve geleceğe hazırlamak için karşılıksız sevgi veren, beklentisiz emek harcayan annelerimizin hakkı asla ödenmez.
Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) övgülerine mazhar olan ‘Cenneti annelerin ayaklarının altında gören’ bir medeniyetin fertleri olarak annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevlerimizden biridir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyor, sevginin ve iyiliğin kaynağı annelerimize saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.
 

Bakmadan Geçme