Başkan Erayabakan'dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Erayabakan'dan Kurban Bayramı Mesajı

Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği Malatya Şube Başkanı Kazım Erayabakan, Kurban Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

Başkan Erayabakan, mesajında bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek, bu mübarek bayramın tüm vatandaşlara ve İslam dünyasına hayırlı olmasını diledi. Özellikle Gazze’de soykırımcı İsrail’in zulmü altında bayramı idrak edecek olan kardeşlerimizin huzur ve güvene kavuşmasını temenni etti.

 

Başkan Erayabakan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar, ibadet görevlerimizi yerine getirmenin yanı sıra dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma günleridir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşliğin pekişmesine, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olan bayramların, sosyal ve kültürel hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Dolayısıyla bayramlar toplumumuzu bir arada tutan en önemli yapı taşlarındandır.

Umutların yeşerdiği, iyiliklerin filizlendiği, dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı bayram günlerini dayanışma ruhumuzu, kardeşlik hukukumuzu pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayramlar, yaşamımızı zenginleştirme ve renklendirmenin yanı sıra, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer vesiledir.

Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Minnet ve şükran duygularının ifadesi olarak şehit ailelerinin, gazilerimizin, ayrıca kimsesiz yaşlılarımızın, engelli vatandaşlarımızın, sevgi ve çocuk evinde kalan çocuklarımızın ziyaret edilerek, gönüllerinin alınmasının insani değerlerin gereği olduğunu düşünüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramımızın ülkemize ve dünyaya huzur ve barış getirmesi temennisiyle, Başta Gazeteci  meslektaşlarım olmak üzere. Malatyalı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutlar, sağlık ve mutluluk dileklerimle, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Bakmadan Geçme