Başkan Karakuş'tan Kızılay Haftası Mesajı

Başkan Karakuş'tan Kızılay Haftası Mesajı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Kızılay’ın en önemli görevinin insanlığa hizmet etmek olduğunu ifade eden Başkan Karakuş mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Kızılayı 1868 yılından beri vatandaşlarına zor gününde yardım elini uzatarak varlığını sürdüren, başarılı çalışmalarıyla takdir alan kuruluşlarımızdandır. Savaşta ve barışta halkının her daim yanında olan, yoksul ve kimsesizlere yardım elini uzatarak yardım kuruluşu olmanın haklı onuruyla çalışmalarını sürdüren Kızılay, kurulduğu günden bu yana insani yardım hizmetlerini başarılı bir şekilde icra etmektedir.
Yardım, insancıl duygularla yapılan gönül işidir. Sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürümüzün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği görevi kurulduğu  günden bu yana başarıyla yerine getirmektedir.
Türk Kızılayı, istiklal mücadelesinde, cephedeki hizmetleriyle zaferin kazanılmasında çok büyük paya sahiptir.  Zor şartlar altındaki insanlar için bir güven kaynağı olan bu kuruluşumuz, yaptığı güzel hizmetleriyle halkımızın gönlünde taht kurmuştur. Türk Kızılayı’nın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN