Başkan Karakuş'tan Sert Tepki

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, sosyal medya hesaplarından, deprem bölgesinde seçime katılıp oy veren depremzedelere yönelik hakaret içerikli ve provokasyon amaçlı paylaşımlara sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta "Asrın felaketi" olarak nitelenen Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde 50 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini, milletçe büyük acı yaşandığını, bu acılara rağmen millet olarak yediden yetmişe herkesin yaraları sarmak için seferber olduğunu söyledi.
Sosyal medya hesaplarından, deprem bölgesinde seçime katılıp oy veren depremzedelere yönelik hakaret içerikli ve provokasyon amaçlı paylaşımlara tepki gösteren Karakuş, "Yaptıkları yardımı çok gören bu kötü niyetli insanların dekontlarını göndermeleri halinde  karşılayacağımızı ilan ediyoruz." dedi.
Ülkemiz için utanç verici olarak görülen hadiselerin gerçekleştiğini ifade eden Karakuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
TDP Malatya olarak 'mazlum ve mağdurun kimliğine bakılmaz, dili, dini, ırkı ve siyasi görüşü sorgulanmaz' . 14 Mayıs seçimlerinde deprem bölgelerinde ortaya çıkan sonuçları tartışma konusu yapan zihniyetin provokatif söylemleri sonucu depremzedelere karşı insanlıktan nasibini almamış belli kişi ve kesimler tarafından hakaret içeren paylaşımlar yapılmış, depremzedelerimizin acıları büyütülmüştür. Bu provokasyonların yapıldığı bir atmosferde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası hemen insanları barınma yerlerinden, tesislerden çıkarmak, siyasi bir kinin yansıması olarak kamuoyuna yansımıştır." İfadelerini kullandı.
"Asırlardır zorda ve darda kalan mazlumlara kucak açan ülkemizin gündemini bu utanç verici hadiselerle meşgul edenleri şiddetle kınıyoruz." diyen Başkan Karakuş, Malatya  halkı olarak bu tavırları "gayrı insani ve utanç verici" bulduklarını belirtti.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN