Bernaz Bölgesinde Yoğun İlgi

Bernaz Bölgesinde Yoğun İlgi

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, Sivrice ilçesi ve Bermaz bölgesinde yoğun ilgiyle karşılandı. 

Bağımsız aday ÇOBAN, önce Sivrice ilçesi ile başladığı programına, Bermaz köylerine kalabalık konvoy ile giriş yaptı. 

Yaptığı açıklamalarda şehrin menfaatlerinin her şeyden üstün olduğunu ifade eden bağımsız aday ÇOBAN açıklamalarına şöyle devam etti:
DÜNYANIN NERESİNDE GÖRÜLMÜŞ TUVALET PENCERESİ GÖLE BAKSIN
“Deprem konutlarımız biliyoruz ki Sivrice ilçemizde yapılmaya hala devam ediyor. Daha önce de ifade etmiştim. Allah bizleri kazalardan belalardan, doğal afetlerden, şerlerden ve müslüman mintanı giyen şeytanlardan korusun kollasın. Sivrice ilçemize yine de hayırlı olsun diyelim yapılan konutlar fakat dünyanın neresinde vardır tuvalet penceresi göle bakan bir ev olsun. Öyle bir yapı ki, bir binanın salon penceresi göl manzaralı iken ötekinin tuvalet penceresi aynı manzaraya şahit oluyor. Hangi vicdan bunu kabul eder anlamış değiliz. Yetki sahipleri o günün şartlarında projeye müdahale etmek yerine vatandaşımız mağduriyeti üzerinden siyaset yapmaya kalkıştılar. Yanlışa anında müdahale etmezsek, şehrimizin kronik sorunlarına yeni hikayeler eklemek zorunda kalacağız.” dedi. 
Ardından Bermaz bölgesini konvoy ile gezen Bağımsız aday ÇOBAN, coşku ile karşılandı. Yaptığı açıklamada kimse bedava Nescafe çorba dağıtarak vatandaşımızın rahmani desteğini paraya çevirmesine izin veremeyiz ifadelerinde bulunan Bağımsız Aday ÇOBAN, açıklamalarına şöyle devam etti:
“Her ilçemizin olduğu gibi Sivrice ilçemiz ve Maden ilçemizin de kurtuluş planını yayınlamıştık. Bu yaptığımız swot analizlerde Bermaz bölgelerimizin de sorunlarına eğilmiş ve çözümlerini ortaya koymuştuk. Defaatle sofralarında bulunduğum, dertlerine ortak sevinçlerine mutluluk kattığım siz değerli hemşerilerim bugün geldiğimiz seçim sürecinde bir mankenden ziyade kendini temsil edecek yetkiyi kaldırabilecek ve yeterlilik sağlayacak 5 tane vekil seçmesi gerektiğinin farkındadır. Birileri çıkıyor bedava Nescafe çorba dağıtıyor birkaç ay. Sonra kalkıp diyor ki neymiş efendim benim bilmem kaç oyum var da, bana şu kadar para verirseniz, harcama miktarlarımı karşılarsanız blok size kaydırırım. Unutmasınlar ki Elazığ çocuğu, mastardan süzülen kartaldır. Öyle ucuz siyasetlere, ne düğü belirsiz tiplerin, soyları sopları belli olmayan, kazançlarının kaynaklarını açıklayamayan kimselerin para ile satacağı karakterleri yoktur Elazığ çocuğunun. Bu böyle biline. O sayın vekil adayına söyleyelim hep beraber, Gezin Plajköy yarımadasına, cennet mekan aziz Atatürk’ün vasiyeti olan ve Akciğer hastalarına hizmet edecek Sanataryum Hastanesi yapılmalıdır Plajköy yarımadasına. Manken gibi her direkte kendi sergileyenler var ya, onlara söyleyelim hep birlikte, Çilek üretiminde bahçe-depo-pazar zincirinin iyi kurulmamış olması, bahçeden pazara olan arz akışının talepten bağımsız, ani yığılmalar şeklinde oluşmasına ve fiyat istikrarsızlığına yol açmaktadır. Buna bir çözüm bulsun, vaat versin. Öyle yok dağa bayıra 3 pompacı çalıştırıp 3 bin kişiye aş veriyorum demek. Bir tane daha var bunlardan, ne düğü belirsiz olan. Gölümüzün etrafında kamu kuruluşu tesislerinin daha fazla artmasına izin verilmemelidir. Mevcut olanların alanları, sahil şeridini açık tutacak şekilde daraltılmalı ve bu tesisler içinde günübirlikçilerin kullanımlarını artırmak amacıyla yeni tesisler eklenmelidir desin. Biz de hep beraber dağıttığı nescafesinden bir yudum alıp teşekkür edelim kendisine.” dedi.
VİCDANLAR YAPTIKLARI KADAR YAPMADIKLARINDAN DA SORUMLUDUR
“Vatandaşımız sağduyusuyla olanın bitenin farkındadır. Gelecek seçimler, ülkemizin olduğu kadar şehrimizin de kritik seçimidir. Vicdanlarımız, bildileri kadar bilmediklerinden de ve yaptıkları kadar yapmadıklarından da sorumludur. Allah bize 14 mayıs günü şanlı bir zafer ile yardım ettiğinde, vatandaşımız bize destek olup, 5 sene verdiğimiz taahhütleri sorgulayıp bizleri ve şehrimizi iyiye itelediği zaman, daha müreffeh bir il olacağımıza inancım tamdır. Allah hepimize yar olsun.” dedi.

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme