Bostanbaşı'nda Yıkımlar Hızlandırıldı

Yıkımı Kontrol Eden Vali Ersin Yazıcı Açıklamalarda Bulundu.

6 Şubat depremlerinde ağır hasarlı binaların yıkımı Malatya’da devam ederken Bostanbaşı’nda yüksek katlı yapılar dinamitle patlatılıyor.

Bostanbaşı’nda üçüncüsü yapılan dinamitle patlatmaya Malatya ValisiErsin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Öz ve yıkım firması yetkilileri katıldı. Vali Yazıcı burada önemli açıklamalarda bulundu.
Yeşilyurt İlçesinde bulunan Bostanbaşı Mahallesi’nde patlayıcı madde kullanılarak yıkımlar devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar alan 14 katlı Caddebostan Konutları’ndaki iki blok 360 kilo patlayıcı ile yıkıldı. 4 bin 500 kapsülün kullanıldığı yıkımı,Vali  Yazıcı da takip etti.
Valisi  Yazıcıyıkım sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; Malatya’da yıkılacak çok sayıda binanın olduğuna dikkat çekerek, Malatya’nın bir an önce bu korkunç görüntüden kurtulması için yıkımlara hız verildiğini söyledi.
Vali Yazıcı “Binalardaki bu üçüncü yıkım oldu. Malatya’da çok sayıda yıkılacak binamız var. Yıkımı farklı usullerle ihale ettik. Önümüzdeki 5-10 gün içinde patlatmalar bu şekilde devam edecek. Malatya’mızdaki 46 bine yakın yıkılacak ağır ve orta hasarlı binamız bulunuyor. Bunları hızlıca yıkmaya gayret ediyoruz. Bu görüntüden, kötü durumdan vatandaşı kurtarmamız lazım. Bu binalarda cam kapı sökülmüş ve vatandaşa adeta korku veriyor. Biz de yıkımlara hızvererek bu süreci hızlandırdık. Bir yandan Malatya’mızı bu kötü görüntüden kurtarıp diğer yandan da TOKİ’nin yaptığı kalıcı konutlarla Depremzede vatandaşlarımızevlerine kavuşacak. İnşallah toparlanacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme