Bu Malatya Size N'etti?

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Sinan Akıncı yazılı açıklama yaparak,Malatya'nın sahipsiz olduğu vurgusu yaptı.

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Sinan Akıncı  yazılı açıklama yaparak,Malatya’nın sahipsiz olduğu vurgusu yaptı. Akıncı açıklamasında;
“Felakete devletsiz demesek de, derdimizi dert bilmeyen yöneticiler döneminde yakalandık evladım. Gerçek devlet adamlarımız olsaydı, felaketin zararı bu kadar olur muydu? Yalnız bırakırlar mıydı bu fukara milleti? Adamsız yakalandık, devlet adamsız evladım” dedi, dün sorunlarını dinlemek için ziyaret ettiğim gün görmüş yaşlı bir hemşerimiz. 
Malatya’nın her yanından felaket acılarının feryadı yükseliyor. Kulakları sağır eden bu çığlıklara hükümet ve onun yereldeki temsilcileri bir süredir kayıtsızlar. 
AK Parti’nin halkın dertlerinden ne kadar uzak, onlara ne kadar bigâne olduğunu Malatya’mız özelinde örnekle ifade etmek isterim; Şehrimiz korkunç bir deprem ile yerle bir oldu. İnsanlarımız felaketin üzerinden bir yaz geçmiş hâlâ çadırlarda, konteynırlarda kalıyor. Bir kısmı dönemedi Malatya’ya. Kış kapıda. Ve umutsuz bir bekleyiş kasveti çökmüş kentin üstüne.
Şişkin egosuyla, hadiselerin künhüne vakıf olamadığı gibi sağa sola laf yetiştirmek derdinde olan, şehirde sanki deprem olmamış gibi(!) ütopyasını cefakâr insanlarımıza dayatan, “olmuşsa da bu cefakâr insanların azgınlığından olmuştur” ithamında bulunan birini “Memleket işi gönül işi” sloganıyla ve kimi koysak nasılsa kazanır rahatlığıyla seçtirmişsiniz.
Sadece O mu? Haydi belediye başkanını aday yaptığınızda, deprem yoktu. “Bu Malatyalı çantada keklik” diye düşünüp; kazansın, bizim olsun dediniz. Peki? İyi de o felaketin ardından bir genel seçim yapıldı bu ülkede. Aday gösterip partinizden milletvekili yaptırdığınız isimlere bir bakın lütfen! Üç tane avukat, bir tane sosyal bilimci. Hiç mi aklınıza gelmedi; yerin altı üstüne çıktı, buraların imar edilmesi lazım, işin uzmanlarından bir kadro oluşturup meclise taşıyalım, mimar, şehir plancısı, mühendisler belki halkın psikolojisini anlayacak ruh sağlığı uzmanları bulmak?
Nasıl bir aymazlık içindesiniz, farkında mısınız? Ne yapacak sizin avukat vekilleriniz , ne yapıyorlar? “ dedi.
Akıncı açıklamasına, “Bir adam var, Malatyalı. Mehmet Akif Üstündağ. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı kendisi. Bayanlar Avrupa Şampiyonu olup hepimizi gururlandıran takımımızın başarısının mimarı. Dünya’nın en popüler voleybolcusu  Melisa Vargas’a “Malatyalıyım” dedirtiyor, “Malatya Malatya bulunmaz eşin”i söyletiyor, şehrin adını Vargas’ın ağzından dünyaya duyuruyor. Bir Malatya sevdalısı, başkan Üstündağ! 
Bu örneği vermekteki amacım; hüzne bürünmüş bu şehrin böyle başarılı, potansiyeli olan insanları var.  “Kimi koysak seçilir” sarhoşluğu yaşıyor olabilirsiniz de, bari şu güzel şehrin güzel ve becerikli insanlarından faydalansaydık. Heba etmeyin artık nitelikli insan kaynağını Malatya’nın!
Yeter artık yapmayın bize bunu! Malatya’ya bu kininiz niye? Yüzde 70’lerde oy vermek dışında ne yaptı bu Malatyalı size?” şeklinde tepkilerini dile getirdi.
 

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme