Cinsel İstismarda şüpheli şahıs tutuklandı

Cinsel İstismarda şüpheli şahıs tutuklandı

Basın ve Sosyal Medyada yer alan ve içeriğinde "...Malatya'da depremzede ailelerin barındığı bir konteyner kentte 7 yaşındaki bir kız çocuğu, ekmek almaya giderken cinsel istismara maruz kaldığı çocuğun yoğun bakımda olduğu..." ibaresi bulunan haberlerle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına açıklamada bulunma gereği duyulmuştur.
18.03.2024 tarihinde meydana gelen "Kayıp Şahıs Çocuğun Cinsel İstismarı" konulu olayda mağdur konumunda bulunan yaşı küçük mağdurenin kaybolması üzerine 18.03.2024 günü saat 15.49 sıralarında müracaatı alınmış, İlgili müracaat sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalar da mağdure 18.03.2024 günü saat: 19.30 sıralarında konteyner kent içerisinde bulunmuş, olayın şüphelisi olduğu tespit edilen ve daha önceden 4 ayrı suç kaydı bulunan A.C. isimli şüpheli şahıs yakalanmış, 19.03.2024 tarihinde çıkarıldığı Mahkemece Çocuğun Cinsel İstismarı suçundan TUTUKLANMIŞTIR.  Basın ve Sosyal Medyada yer alan haber içeriklerinin aksine yaşı küçük mağdure’nin sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk yoktur ve işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir.
Değerli kamuoyunca bilinmelidir ki; Yürütülen bu soruşturma da herhangi bir aksaklığa mahal verilmeksizin tamamen mağdur yaşı küçük şahsın yüksek menfaati göz önünde tutulmuştur. 
 

Bakmadan Geçme