Deprem Bölgelerinde Organizasyonu Yeniden Düşünmek

Deprem Bölgelerinde Organizasyonu Yeniden Düşünmek

Deprem Bölgelerinde Organizasyonu Yeniden Düşünmek
İnönü Üniversitesinin ev sahipliğinde depremin yıldönümünde “Deprem Bölgelerinde Organizasyonu Yeniden Düşünmek“  adlı sempozyum
 2 şubatta Sağlık Profesyonelleri tarafından gerçekleştirilecek. 
6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen 11 ilin katılımı ile yapılacak olan sempozyumda ağır hasar alan Malatya, Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinden konuşmacılar olacaktır. 
Japonya ve Endonezya’dan konuşmacıların yer alacağı sempozyumda 4 ilin başhekim, başhemşire, acil ekipleri, UMKE ekipleri ve eczacılar için ayrı oturumlar gerçekleştirilecek.  
Konuyla ilgili olarak Doç.Dr.Emriye Hilal Yayan
Sempozyumun ulusalın yanı sıra uluslararası katılımcıları bir araya getireceğini belirten Doç. Dr. Emriye Hilal Yayan “Tarihinin en büyük doğal afetlerinden biri olan ve 50 bini aşkın vatandaşımızın hayatını kaybettiği, binlerce insanımızın yaralandığı, milyonlarca insanımızın göç ettiği ve 11 ilin etkilendiği 6 Şubat Kahramanmaraş Depreminde yaşananları deprem sürecini yöneten sağlık çalışanları ile yeniden konuşmak, olası depremler için eksiklerin hızla giderilebilmesi de kısa, orta ve uzun dönemde; devlet, sağlık çalışanı, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenler olarak nelerin yapılabileceğini akademik açıdan ele almak ve öneriler üretmek amacıyla düzenlediğimiz sempozyuma sizleri davet etmekten onur duyarız.”

Bakmadan Geçme