Depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Elbistan ve Pazarcık merkezli 6 Şubat Depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Elbistan ve Pazarcık merkezli 6 Şubat Depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Başkan Cömertoğlu anma mesajında şu ifadelere yer verdi:
Milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat Depremlerinin üzerinden 1 yıl geçti.
6 Şubat Depremleri, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Meydana gelen depremler, ülkemizde yaşanan afetlerin ilki değildi ve sonuncusu da olmayacak. Aradan geçen zaman içerisinde yaşanan farklı ölçekli depremler bunu açık bir şekilde göstermektedir.
Depremler sonuçları itibariyle büyük afetlerdir. Ancak gerekli önlemler alınırsa yaşanan kayıpların önüne geçilebilir. 
Aktif fay hatları üzerinde yer alan ülkemiz de her bakımdan olası depremlere karşı hazırlıklı olmalıdır. Aynı durum Arapgir için de geçerlidir. Arapgir deprem riski taşıyan ilçeler içerisinde yer almaktadır. Bu bilinçle Arapgir Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz tarihten bu yana depreme karşı önlem almak amacıyla kapsamlı bir şekilde çalışmalar yürütüyoruz.
Yaptığımız hazırlıklar ile can ve mal kayıplarımızı en düşük seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. İlgili kurumlar ile işbirliği içerisinde projeler hazırlıyor, hem çocuklarımıza hem de yetişkinlere teorik ve uygulamalı eğitimler veriyoruz.
Umarım bir daha büyük çaplı depremler yaşanmaz. Ama yaşanabilecek en kötü durum karşısında bile hazırlıklı olmalıyız. Unutulmamalıdır ki; deprem değil, bilinçsizlik ve tedbirsizlik öldürür.
Bu düşüncelerle 6 Şubat depremlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, aynı acıların bir daha yaşanmamasını diliyorum.

Bakmadan Geçme