Doğanşehir İlçesinde 'Milli Ağaçlandırma Gününde' Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Doğanşehir İlçesinde 'Milli Ağaçlandırma Gününde' Fidanlar Toprakla Buluşturuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde "Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes 100. Yıl Cumhuriyet Ormanları Kuruyoruz" temasıyla düzenlenen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde  Doğanşehir Kaymakamı Mehmet KILIÇ’ın katılımıyla Doğanşehir Orman İşletme Müdürlüğünce düzenlenen ‘Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ fidan dikim etkinliğinde Savaklı Mahallesi ağaçlandırma alanına Cumhuriyetmizin 100. yılına özel toplam 400 fidan dikildi.

Doğanşehir Kaymakamı Mehmet KILIÇ; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde, Ormanları korumanın ve zenginleştirmenin her ferdin bir görevi olduğunu ve Cumhuriyetimizin 100. yılında oluşturduğumuz bu orman inşallah gelecek nesillere bırakacağımız en güzel hediyelerden biri olacaktır.” dedi

Savaklı mahallesinde düzenlenen fidan dikme programına; Doğanşehir Kaymakamı Sn. Mehmet KILIÇ, Belediye Başkanı Durali ZELYURT, Cumhuriyet Savcısı Şehzade Mustafa Sevban ATALAY, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur KIRCAER, İlçe Orman İşletme Şefi Şeyma Aygün SAFCA, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Bakmadan Geçme