Emeklilerin Bayram ikramiyesi ödemeleri

Her yıl bayramdan önce ikramiyeler hesaplara yatıyor. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman verilecek?

Kurban Bayramı ikramiyesinin ne zaman verileceği araştırılıyor. Emekli bayram ikramiyeleri her yıl dini bayramlardan önce veriliyor. Kurban Bayramı ikramiye ödeme tarihleri ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. İşte, Kurban Bayramı emekli ikramiye ödemesinde son durum...


Her bayram olduğu gibi 2024 Kurban Bayramı öncesinde de emeklilerin bayram ikramiyesi ödeme tarihleri sorgulanmaya başladı.

Emekli bayram ikramiyesi ödemeleriyle ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiye ödemeleri için takvimlendirme çalışmasının devam ettiğini belirtti ve 'Bayramdan önce vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak.' dedi.

Buna göre; Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri bayramdan önce hesaplara yatırılacak.


Kurban Bayramı'nın ilk günü bu yıl 16 Haziran tarihine denk gelecek.

Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta hesaplara geçiyor.

3-14 Haziran tarihlerinde SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kapsamındaki tüm emeklilere ikramiyelerin yatırılması bekleniyor.


2024 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Geçtiğimiz aylarda TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri yapılan 8. Yargı Paketi sonrasında emekli bayram ikramiyeleri artırıldı.

Buna göre; bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla Kurban Bayramı'nda geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak ödenen bayram ikramiyesi tutarı, 3 bin liraya yükseltilmişti.

Yorumlar 1
Yeni bir emekli 04 Haziran 2024 14:09

Yav bende heveslendim emekli bayram ikramiyesi yükseldi diye en azından iyi ikramiye olmazsa ne yapar dı yüksek maaşlı emekliler neyse fazla vaktinizi almayalım biz emekliler ne yapsın Allah kolaylık versin sayın başkanım senin de yanında bir yüksek maaşlı emekli var benim yanımda düşük maaşlı emekli var

Bakmadan Geçme