EYT Yaş Sınırı 46 Olsun

EYT Yaş Sınırı 46 Olsun

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

" EYT konusunda yaş sınırının Kadın ve Erkeklerde Cumhurbaşkanımızin emekli olduğu yaş olan 46 olmasını talep ettti.  "

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz yazılı bir açıklama yaparak, iktidarın EYT ile ilgili verdiği sözlerin yerine getirilmesini beklediklerini söyledi.
Yıllardır EYT'lilerin kandırıldığını ifade eden Yılmaz, " EYT'lilere Yıllardır çile çektiriyorsunuz. Bir söylediğiniz bir söylediğini tutmuyor. Simdi de 50 ve 52 yaş sınırı konuşuluyor.Hiç uzatmaya gerek yok en adil olacak yaşın,düzenlemeye onay verecek  Sayın Erdoğanın emekli oldugu yaşa onay verilmelidir.Sayin Erdoğan  46 yaşinda emekli olmadı mı?. Şimdi kalkıp 46 Yaşında emekli olunurmu demek en hafif ifadeyle geçmişi unutmak demektir. Sözünüzün eri olun ve EYT' yi vatandaşlarımızın isteği beklentisi noktasında çıkarın. 
Eğer bu kanun çıkmazsa, zaten iktidara geliyoruz, biz çıkarırız. Sayın bakan topu sürekli taça atıyor. EYT'lileri canlarından bezdirdiniz. Yazıklar olsun size. " dedi.

Hakan Yılmaz, asgari ücret ve emeklilere yapılacak zammın TUİK rakamlarına göre değil, gerçek enflasyon rakamlarına göre yapılması gerektiğini de ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü.  " Halkımız derin bir yoksulluk yaşıyor. TUİK verilerine göre çalışanlara zam yaparsanız, vicdanınız nasıl kabul eder bilmiyorum. Enflasyonun yüzde 84 olduğunu iddia etmek, bu toplumla, çarşı pazarla irtibatı kestiğiniz anlamına gelir. Bir kilo peynir 40 liradan 150 liraya çıktı. Bir kilo süt 5 liradan 20 liraya çıktı, ama size göre enflasyon yüzde 84 öylemi? Siz hakikaten hangi matematiği kullanıyorsunuz?  Biz de söyleyin biz de bilelim. Halkımız artık yalanlara inanmıyor. "

Yılmaz, Millet ittifakında hiç bir sorunun olmadığını, algı operasyonlarına karşı herkesin dikkatli olmasını istedi

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN