• Haberler
  • Malatya
  • Fendoğlu : '19 Mayıs, haksızlığa meydan okuyan Türk milletinin, Türklüğün gür sesidir. '

Fendoğlu : '19 Mayıs, haksızlığa meydan okuyan Türk milletinin, Türklüğün gür sesidir. '

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Ve Myk Üyesi Mehmet Fendoğlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Ve Myk Üyesi  Mehmet Fendoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımı oluşturan ve Milletimizin kaderini değiştiren 19 Mayıs 1919’un 105. yıl dönümünü milletçe hep birlikte idrak etmekteyiz.
“19 Mayıs 1919” günü Samsun’da meşalesi yakılan “istiklal ve istikbal” ruhu; Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirinin kırılması amacıyla aziz milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal güçlerine karşı şahlanışı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımıdır.

 

19 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Samsun kıyılarına doğru istiklal seferine çıkan Bandırma Vapuru inancı, iradeyi ve istikbal özlemlerini tüm anadoluya taşımış, böylelikle Milli Mücadele’nin sönmeyecek ateşi tutuşturulmuş, Yüce Türk Milleti şanlı tarihine yeni bir destan eklemiştir.

Vatanımıza göz diken, varlığımıza kefen biçen emperyalist vahşilik ilk cevabını Samsun’dan almıştır.

19 Mayıs, Türk milletinin yeniden doğruluşu, zalimlere dik duruşudur.

19 Mayıs, haksızlığa meydan okuyan Türk milletinin, Türklüğün gür sesidir. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Başbuğu Büyük ATATÜRK; "En büyük eserim dediği, Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir”. Bu Atatürk'ün Türk gençliğine ne kadar önem verdiğinin en önemli göstergesidir. 

Geleceğimizin gençlerin ellerinde yükseleceğine olan inancımız tamdır.

Yüreği millet sevgisi ile dolu, ahlaklı ve imanlı; milletine, ülkesine, ailesine, kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde olan,yüksek ülküleri amaçlamış Ülkemizin, Ülkülerimizin teminatı ve Milli Egemenlik mirasını devralacak gençlerimizin, bayramlarını yürekten kutluyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 105. yıldönümünde; aziz milletimizin 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor; Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucu Başbuğu Mustafa Kemal ATATÜRK, kurucu kahramanları, muhterem gazilerimizi, aziz şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Bakmadan Geçme