Fırat Edaş'tan Malatya'ya Büyük Yatırım

Fırat Edaş'tan Malatya'ya Büyük Yatırım

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., Malatya ve ilçelerinde kesintisiz enerji arzı ve kaliteli dağıtım hizmeti vermek amacıyla yaklaşık 25 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

Fırat EDAŞ, Malatya’da Fırat EDAŞ kaliteli hizmet anlayışı kapsamında gerçekleştirdiği kesintisiz elektrik çalışmalarına ve yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 

Malatya ve çevre ilçelerine yaklaşık 25 milyon TL yatırım gerçekleştiren Fırat EDAŞ 2022 yılı yatırım programı kapsamında Malatya şehir merkezinde yaklaşık 200.000 adet aboneye kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak amacı ile Malorsa trafo merkezinden İl Merkezine alternatif yeni üç fider tesis etti. Bu çalışma ile abonelerin arıza kaynaklı kesinti sürelerinin en aza indirilmesi amaçlanırken, toplam tutarı yaklaşık 10 milyon TL olan projede 42.789 metre orta gerilim kablo, 1 yeni dağıtım merkezi tesisi ve 4,5 km kanal çalışması yapıldı. 

Yatırım programı dahilinde çalışmaların artarak devam edeceğini hatırlatan Fırat EDAŞ, sorumluluk alanı içinde abonelerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamanın gayreti içerisinde olduklarını ifade etti. 

Bakmadan Geçme