• Haberler
  • Politika
  • Gürkan, 'Erdoğan ile ülkedeki istikrarı devam ettireceğiz''

Gürkan, 'Erdoğan ile ülkedeki istikrarı devam ettireceğiz''

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hem Malatya'da hem de Türkiye genelinde güçlü bir destek vererek, ülkemizdeki siyasi istikrarı devam ettireceğiz' dedi.

Mahalle toplantılarına katılarak vatandaşlarla bir araya gelen Gürkan, tüm Malatyalıları sandık başına giderek oy kullanmaya davet ederek, “23 Mayıs günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir destekle bayram havasında Malatya’mızda misafir ettik. Aynı coşkuyu inanıyorum ki bütün Malatyalılar 28 Mayıs Pazar günü sandığa da yansıtacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, depremler sonrasında tam 4’kez Malatyalılarla buluştu, Malatya’yı yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanımıza hem Malatya’da hem de Türkiye genelinde güçlü bir destek vererek, ülkemizdeki siyasi istikrarı devam ettireceğiz. Bu nedenle komşu, eş, dost ve akrabalarımızı 28 Mayıs Pazar günü mutlaka sandığa gitmeye ve tercihlerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanmaya teşvik etmeliyiz.” dedi.

Gürkan şunları söyledi, “Malatya’mızda depremlerden sonra başlayan yaklaşık 14 bin konutun inşaatı hızla devam ediyor. 714 adet sanayi işyerimizin inşaatı Büyükşehir Belediyemizin önceden planlamasını yaptığı ve hazır hale getirdiğimiz Yeni Sanayi Sitesinde sürüyor. 7 bin 131 köy evinin ve 679 ahırın yapımı devam ediyor. Malatya’mız da 70 bini deprem konutu, 25 bin 300'ü köy evi olmak üzere toplam 95 bin 300 afet konut inşa edilecek. Bunun yanında Malatya Büyükşehir Belediyemizin depremin yaralarını sarmaya yönelik önemli yatırımları ve projeleri bulunuyor.  Deprem projeleri ancak ve ancak güçlü bir lider ve istikrarlı bir iktidar tarafından gerçekleşebilir. Bu nedenle istikrarın sürmesi için Malatyalılar 14 Mayıs'ta olduğu gibi 28 Mayıs’ta da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a daha güçlü bir destek verecektir. Hemşehrilerime şimdiden teşekkür ediyorum.” 

Bakmadan Geçme