İnönü Üniversitesi TEKNOFEST'e katılıyor

İnönü Üniversitesi TEKNOFEST'e katılıyor

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST bu yıl 30 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun – Çarşamba Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla hem ulusal hem de uluslararası boyutta gerçekleştirilen TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde kamu ve özel sektör kuruluşlarının, üniversitelerin ve medya şirketlerinin de aralarında olduğu 101 kurumun katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Altı gün boyunca bilim, teknoloji, havacılık, sergi, zirve, atölye, sahne gösterileri, ödül törenleri ve konser gibi etkinliklerin düzenleneceği TEKNOFEST’e bu yıl üniversitemiz de önemli projelerle katılacaktır. NASA tarafından düzenlenen yarışmada finale kalan, üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Arş. Gör. Murat Toptaş’ın yürüttüğü “Configurable Test Section Design for Transonic Wind Tunnel” adlı proje de festivalde sergilenecek önemli çalışmalar arasında bulunmaktadır. Teknoloji Festivali’nde ayrıca, “Yangın Söndürme Bombası”, “Dikkat ve Refleks Gelişim Cihazları”, “Kaplama Cihazı” ve “Daldırma Cihazı” gibi diğer önemli projelerimiz de yer alacaktır.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN