İnönü Üniversitesinin 'Batarya Teknolojileri' ve 'Finans' Alanlarındaki Başarısı

İnönü Üniversitesinin 'Batarya Teknolojileri' ve 'Finans' Alanlarındaki Başarısı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türkiye Patent Raporu’nun 2022 verilerine göre İnönü Üniversitesi, “Batarya Teknolojileri” ve “Finans” kategorilerinde ilk 10’a girerek patent şampiyonu üniversiteler arasında yer aldı.

Kamu ve özel kuruluşların patent verilerine dayalı olarak Türkiye’nin inovasyon ve teknolojik yetkinlik analizini yapan PatentEffect’in yayınladığı rapora göre İnönü Üniversitesi teknoloji segmentinde “Batarya Teknolojileri” ve “Finans” kategorilerinde Türkiye’nin Patent Şampiyonu Üniversiteleri arasına girdi.

Her kategoride başvuru sayısına göre ilk 10 üniversite sıralanırken İnönü Üniversitesi batarya teknolojileri alanında 5’inci, finans alanında ise 7’nci oldu.

Ayrıca sıralamalarda Türkiye’nin büyük ve köklü üniversiteleri ile TÜBİTAK gibi araştırma merkezleri bulunurken teknoloji, iletişim, otomotiv gibi sektörlerde önde gelen markaların da olduğu görüldü.

Bu sonuçlara göre İnönü Üniversitesinin son yıllarda özellikle teknoloji ve inovasyon yönetimi alanlarındaki çalışmaları ile üniversite-sanayi iş birliği anlayışı temelinde bilimsel projelerin faydalı model ve ürüne dönüştürülmesine ilişkin uygulamalarının sonuç verdiği anlaşıldı.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN