İş insanı Turan Kopal AK Parti'den Aday Adayı

İş insanı Turan Kopal AK Parti'den Aday Adayı

İş İnsanı Turan Kopal, 14 Mayıs Milletvekilliği Genel Seçimleri için AK Parti’den aday adaylığı için başvuruda bulundu. Kopal, “ Güçlü Ak Parti iktidarı yaraları saracaktır” dedi.
Ak Parti il teşkilatına  milletvekilliği başvuru dosyasını sunan İş İnsanı Turan Kopal, 20 yılı aşan güçlü ve istikrarlı iktidarı ile AK Parti’nin Türkiye’de büyük bir değişime katkı sağladığını ve  gelecek içinde halkın umudu olduğunu vurgulayarak,” 14 mayıs seçimleri Türkiye için büyük önem taşıyor. 6 Şubat tarihinde yaşanan ve asrın felaketi olarak değerlendirilen  depremler sonrasında hem Türkiye’nin hem Malatya’mızın güçlü bir Ak Parti iktidarı ile ayağa kalkacağına inanıyorum. Halkımızın da  liderimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini ve güvenini görebiliyoruz. Böylesine kutlu bir mücadelenin neferi olmaktan onur duyuyorum. Yaşanan felaketten kısa bir süre sonra bölgede yaralar sarılıyor. Ben Malatya’nın çok güçlü bir şekilde eski günlerine döneceğine inanıyor ve bu süreçte sorumluluk almaya hazır olduğumu belirtiyorum. Malatya önce ticari hayatın canlanması ve daha sonra gidenlerin dönmesi ile sıkıntılarını aşacaktır.” şeklinde konuştu.
Malatya’nın ticari hayatında gıda sektöründe önemli kuruluşların sahibi olan iş insanı Turan Kopal, 2010-2012 yılları arasında Malatyaspor yönetiminde Genel Sekreterlik görevinde bulundu. 2009-213 yılları arasında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olan ve  son 2022 seçimler ile birlikte  yine TSO’da meclis üyeliğine seçilen  Kopal, Malatya’da bir çok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. 1967 Erzurum Hınıs doğumlu olan iş insanı Turan Kopal evli ve 5 çocuk babası.
 

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme