• Haberler
  • Spor
  • Malatya 2. Amatör Küme Futbol Ligi Sona Erdi.

Malatya 2. Amatör Küme Futbol Ligi Sona Erdi.

Kaldırım Gücü Şampiyon Olarak 2024 -2025 Futbol Sezonunda Malatya 1 Amatör Küme Futbol Ligi'nde Mücadele Edecek..

Malatya 2 amatör küme 2023 2024 futbol sezonu Malatya şampiyonu kaldırım gücü oldu 7 takımın mücadele ettiği ligde kaldırım gücü 33 puanla grubunu şampiyon olarak tamamladı.
konuyla ilgili olarak şampiyon takımının Antrenörü Ömer Arkın,

"Futbol kulübümüz 2012 yılında kurulmuş olup, kuruluş amacımız yeni yetişen gençlerin kötü alışkanlıklardan, uyuşturucu bağımlılığından uzak tutmak ve ülkemize hayırlı bir gençlik yetiştirmek için elimizden geldiğince mücadele etmeye çalıştık.
2012 yılında kulübümüzde başlayan 2002 - 2003 - 2004 doğumlu gençlerimiz ilk defa bu sene büyükler kategorisinde oynamış olup ve 2. Amatörde Şampiyon oldular. 
Yani 2012 yılında ektiğimiz tohumun verimini çok şükür aldık.
Sezona sıkı ve ciddi bir çalışma ile başladık. Yaptığımız idman programlarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık. Sporcularımızın çoğu mahallemizin çocukları olup, bir de yabancı uyruklu Somali vatandaşı aramıza katıldı ve takımı başarılı bir şekilde 1. amatöre çıkarmış olduk.
İnşallah bundan sonra 1. amatörde de takımı en iyi yerlere getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.
Bu nedenle başta sezon boyunca canla başla mücadele eden takımımı, bizimle beraber 2. Amatörde mücadele eden tüm takımları, maçlarda görev alan hakemleri, emniyet mensuplarını, saha görevlilerini, sağlıkçılar tebrik eder ve özellikle sizin basın olarak Malatya amatörüne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim."dedi.
TOPLU SONUÇLAR 
Kaldırımgücü 3
Malatya Sanayispor 1
Doğanyol Belediyespor 3(H)
Hatunsuyuspor 0
Erkenek H.spor 0
Pütürge Gençlikspor3
(Hükmen) 
Erkenek Hürriyetspor Maça 7 Kişinin Altında Geldiğinden Dolayı Hakem Tarafından Maç İptal Edildi.

Bakmadan Geçme