Malatya'da Yerinde Dönüşüm Esas Alınacak!

Malatya'da Yerinde Dönüşüm Esas Alınacak!

6 Şubat depremi sonrası Malatya'da yapılacak yeni konutların yeri belirlenirken, kent merkezindeki alanlar ne olacak sorusu akıllardaydı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir Meclisinin Mart ayı topantısında kent kimliğini koruyacak şekilde yerinde dönüşüm yapılacağı sinyalini verdi. 

Başka Gürkan, "Yerinde dönüşümü esas alacağız, bunu ben Çevre Şehircilik Bakanımıza’ da diğer bakanlarımıza da söyledim, burada da söylüyorum, yerinde dönüşüm birinci tercihimiz” dedi.

Toplantıda İmar ve Şehirclik Daire Başkan Vekili Seyithan tekin'e seslenen Başkan Gürkan, "Gelişi güzel yerlere, TOKİ'lere müdehale edeceksiniz. Su çekilmeyen yerlere ben yaptım git su çek, kanalizasyon yok, arıtma yok, öyle bir dünya da yok. İmardaki arkadaşlarımız dinliyor mu beni. Bütün TOKİ'lerin yapılacağı yerlerde benim onayım olacak. Bunu aynen bu şekilde ifade ediyorum. İkizcede yapılacak konutlar için MASKİ'den aldığım raporda kanalizasyonun o bölgede kurtarılamadığı söyleniyor. Eğer öyle birşey varsa; MASKİ, TEDAŞ, TELEKOM bütün kurumların görüşü alınmalı ve ona göre yer tespt edilmeli. Sizler bunu söylerseniz onlar da kabul ederler." sözlerini ekledi.

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme