Malatya'yı ortak akıl ile ayağa kaldırmak hepimizin dileği

Malatya'yı ortak akıl ile ayağa kaldırmak hepimizin dileği

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret etti.

 

Ziyaret için teşekkür ederek siyasi çalışmalarında başarılar dileyen  MESOB Başkanı Şevket Keskin, depremin ilk başından itibaren orta hasarlı binalar ile az hasarlı binalar konusunda yaşanan belirsizlikten dolayı onarılabilecek ve oturulabilecek olan binaların kapı ve pencerelerinin söküldüğünü, sahaya çıkarılan tecrübesiz ekipler tarafından hasarlıya hasarsız, hasarsıza hasarlı raporu verildiğini belirterek, belirsizliğin depremin üzerinden 1 yıl geçmesine karşın halen devam ettiğini kaydetti.

 

 “Malatya’yı ortak akıl ile ayağa kaldırmak hepimizin dileği.” diyen Keskin, “Milletvekillerinin birbirinden haberi yok, kimin ne yaptığından haberi yok.  Bakanlık ayrı söylüyor, belediye ayrı söylüyor, vilayet ayrı söylüyor, milletvekilleri herkes kendi kafasına göre hareket ediyor. Memleketin meselesini masaya yatırıp, ortak akıl ve istişare ile çözme düşünceleri yok” diye konuştu.

 

Yeniden Refah Partisi Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Murat Aslan, “Zor bir süreçten geçiyoruz. Bunun farkındayız, Ancak imkansız değil. Orta da bir bilgi kirliliği var. Vatandaş doğru bilgilendirilmiyor. Hızlı karar verilmiyor. Üretilen kararlara da hızlı değişimler yaşanıyor. Vatandaş gelecek için ne yapacağını, nasıl hareket edeceğini bilemiyor. Vatandaş parası var, imar durumunu alıp inşaatına başlamak istiyor, ama bunu da vatandaşa vermiyorlar.” dedi.

Bakmadan Geçme