Malkara Kaymakamlığından deprem bölgesine yardım

Malkara Kaymakamlığından deprem bölgesine yardım

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Malkara Kaymakamlığı tarafndan deprem bölgelerine yardım seferberliği başarı ile tertiplendi.

6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle başlatılan yardım kampanyasında 3 gün içinde 15 tır malzeme toplanarak bölgelere gönderildi.
Malkara Kaymakamlığı tarafından koordine edilen toplama merkezinde yakklaşık 15 tır yardım malzemesi toplanarak deprem bölgelerine sevki gerçekleştirildi. Yardımlar olarak su, Erzak, Bebek Bezleri, Isıtıcılar,tüpler giyim gibi bir çok malzeme toplandı. Hummalı bir çalışma içerisine giren Malkara Kaymakamlığı  bunun yanı sıra kömür ve odun  yardımıda yaklaşık 8 tır olarak gerçekleştirdi.
Ayrıca Malkara Muhtarlar Derneği olarak organize edilen deprem bölgesine köy ekmeği yapımı 3 gün içerisinde çığ gibi büyüyerek çevre ilçelerininde katkıları ile yaklaşık 30 bin ekmek hava almayacak şekilde paketlenerek koliler şeklinde İstanbul Hava Yollarından kargo ile deprem bölgelerine sevki gerçekleştirildi.
Malkara Kaymakamlığı olarak deprem bölgelerine 7 tır ve 10 kamyon kömür, 1 tır un,1 tır ve 3 kamyon köy ekmeği, 1 tır soba, 7 tır ve 3 kamyon erzak , giyimve su  yardımları yapıldığı açıklandı.
Yardımlar neticesinde Malatya'ya ulaşan Malkara Kaymakamlığı tarafından yardımlar dolayısıyla, depremzede vatandaşlarından teşekkür edilerek dualar edildi.

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme