Mazot ve Gübre desteği ile ilgili uyarı

Mazot ve Gübre desteği ile ilgili uyarı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada; mazot ve gübre desteği için Ziraat Bankası internet bankacılığı/mobil uygulama üzerinden online ya da ilgili Şubeye şahsen başvuruda bulunarak tanımlama yaptırması gerekmektedir dedi.

Yapılan yazılı açıklamada;Bilindiği üzere 6243 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının 2 nci maddesinin 1 inci fıkrasının (a) bendinde, 2022 üretim yılında Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı arazilerinde arpa, buğday, çavdar, çeltik, tritikale ve yulaf üreten çiftçilerin Ziraat Bankası hesaplarına mazot ve gübre alımında kullanılmak üzere destekleme tutarının tanımlanacağı ve nakdi ödeme yapılmayacağı düzenlenmiştir.
Ayrıca 6243 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının 8 inci maddesi, birinci fıkrası, (b) bendinde; "Erken yapılan ödemelerden kaynaklanan komisyon ve bsmv giderleri 2023 yılı bütçesinden Bakanlıkça, faiz gideri ise ilgili mevzuat kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığınca T.C. Ziraat Bankası A:Ş. Genel Müdürlüğüne ödenir." düzenlemesi yer almaktadır. Bu düzenlemeden de anlaşılacağı üzere çiftçilerimiz tarafından faiz, bsmv, komisyon vb. adlarda herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.
Bu kapsamda 2022 üretim yılı arpa, buğday, çavdar, çeltik, tritikale ve yulaf ürünleri için mazot ve gübre desteğinin erken ödenmesine ilişkin iş ve işlemler tamamlanmış olup çiftçilerimizin Ziraat Bankasında bulunan hesaplarına, Ziraat Bankası internet bankacılığı/mobil uygulama üzerinden online ya da ilgili Şubeye şahsen başvuruda bulunarak tanımlama yaptırması gerekmektedir.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN