Memur ve emeklilere yapılacak zam mutlaka insan yaşamını kolaylaştırmalı

Memur ve emeklilere yapılacak zam mutlaka insan yaşamını kolaylaştırmalı

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız, 2023 yılında memur ve emeklilere yapılacak zammın mutlaka insan yaşamını kolaylaştıracak şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Asgari ücrete gelen yüzde 54.7’lik zammın ardından market poşetlerinin dahi yüzde 54 arttığını belirten Başkan Yıldız” 1 Ocak 2023 itibariyle Yeniden Değerleme Oranı’nın yüzde 122 belirlenmesiyle motorlu taşıtlar vergisi, emlak vergisi, ehliyet harcı, pasaport harcı, kırmızı ışık ihlali gibi birçok harç, ceza ve vergi arttı. Bu anlamda memur, emekli, malulen emeklilerin maaşları mutlaka açlık sınırının ve yoksulluk sınırının üzerinde olmalı. 11 aylık enflasyonun TÜİK verilerine göre 84.38, ENAG’a göre 170.70 olduğu bir dönemde 3500 TL maaş ile geçinmek, insan onuruna sürülen kara bir lekedir” dedi.

AKP iktidarının seçimi kazanmak adına her tuşa bastığını dile getiren Başkan Yıldız “Kazanılmış bir hakkı 22 yıl sonra alan insanlar 2022 yılının son günlerini SGK önünde uzun kuyruklarla geçirdiler çünkü 2023’de yüzde 50 üzerine gelecek zammı karşılayamayacakları için. Bugün sorunun baş mimarı AKP iktidarıdır ve sorunlar onları yaratanlarla çözülemez. Muhalefetin gündeminde ki her konu 3600 ek gösterge başta olmak üzere AKP tarafından seçim yatırımına dönüştürülmektedir. Katar finanslı ülke yönetilemez. Türkiye Cumhuriyeti devleti aile şirketi değildir.” dedi.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN