• Haberler
  • Malatya
  • Milletvekili Tüfenkci'den Kuluncak'ta Yol, Konut Ve Sulama Yatırımı Açıklaması

Milletvekili Tüfenkci'den Kuluncak'ta Yol, Konut Ve Sulama Yatırımı Açıklaması

Milletvekili Tüfenkci'den Kuluncak'ta Yol, Konut Ve Sulama Yatırımı Açıklaması

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Kuluncak İlçesini ziyaret ederek devam eden yatırımları yerinde inceledi. 

Parti Teşkilatıyla birlikte yaptığı ziyarette Hekimhan-Kuluncak Batı Çevreyolu çalışmalarını, Karaçayır Gölet Sahasını ve TOKİ inşaat sahasındaki çalışmaları yerinde inceleyen Tüfenkci, yaptığı açıklamada Kuluncak’a 300 milyon civarında yatırım yaptıklarını vurguladı.

Kuluncak İlçesine önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Tüfenkci, “6 Şubat depremlerinden sonra bir yandan konutlarımızın inşasını yaparken, bir yandan ticaret merkezlerimizin, dükkanlarımızın inşasını, bir yandan da rutin çalışmalarımızı durdurmadan devam ediyoruz. Kuluncak-Hekimhan arası yol ağı bakımından gerçekten sıkıntılı ve bizlere yakışmayan bir durumdaydı. Burayı ihale ettikten sonra belli bir standarda getirmiştik. Şimdi bu bölümünün de ihalesi ile birlikte inşallah Hekimhan-Kuluncak yolumuz duble ve standartlara uygun bir yol haline gelecek. Hem kısalacak hem de daha sağlıklı bir hale gelmiş olacak. Gördüğünüz viyadükler bu yolun en zahmetli ve masraflı bölümü. Bir an evvel bu yolun bitirilmesi noktasında gayretkar olacağız. 

“YAKLAŞIK 4 BİN DÖNÜMLÜK ALANI SULAYACAK”

Kuluncak’a AK Parti döneminde çok ciddi yatırımlar yaptık. Bunlardan birisi de Karaçayır Göletimiz. Geldiğimiz nokta itibari ile müteahhit firmamız işi bitirmek üzere. Az bir işlerinin kaldığını yerinde yaptığımız incelemelerde görüyoruz. Yaklaşık 4 bin  dönümlük bir alanı sulayacak göletimiz inşallah bittiğinde Karaçayır’ı Yeşilçayır haline getirmiş olacak. 

“NE YAPTIĞIMIZI GÖRMEK İSTEYENLER GELİP İLÇELERİMİZİ GÖRSÜNLER”

Malatya olarak bir deprem yaşadık. Depremde konutlarımızı ve iş yerlerimizi yeniden inşaa ederken, şehrimizi yeniden imar ederken yatırımlarımızı da aksatmadan devam ediyoruz. AK Parti’nin ne yaptığını, milletvekillerinin ne yaptığımı görmek isteyenler gelip ilçelerimizi görsünler. Bu yatırımları bilmeden görmeden gelişigüzel konuşuyorlar sadece. 

“ERDEMİR SOFULAR’IN İHALESİNİ ALDI”

Bugün ki tutarlarla beraber yaklaşık 300 milyona yakın bir yatırım söz konusu. Bittiğinde Kuluncak’a bir kat daha değer katacak bu yatırımlar. 

Yine Sofular Beldemizde, Erdemir buranın ihalesini aldı. İnşallah oraya da güzel bir tesis yaparak buranın gelişmesine bir kat daha fayda sağlamış olacak. Biz sadece Kuluncak’a Karaçayır Göleti yapmıyoruz. İnşallah İlisuluk’ta da Kızılhisar‘da da bunu yapacağız. 

“KULUNCAK’A DOĞALGAZ’I GETİRDİK”

Kuluncak‘taki tarıma dayalı istihdamı da arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Doğalgazı getirdik Kuluncak’a. Kuluncak Merkezi inşallah doğalgazı kullanmaya başladı başlayacak. Biz Kuluncak’ın dönüşümünde entegre devlet hastanelerimizi yaptık, spor sahalarımızı yaptık, TOKİ konutlarımızı yaptık. Kuluncak’ı gelişmiş bir ilçe haline getirdik. Ben laf söyleyenlere laf değil, icraat yapsın diyerek bu yatırımları da gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Bakmadan Geçme