Şampiyonlar Liginde Kupanın Sahibi Vakıfbank

Voleybol Kadınlar Şampiyonlar Liginde Şampiyon Vakıfbank

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Final maçında Eczacıbaşı Dynavit'i yenerek şampiyonluğa ulaşan Vakıfbank’ı kutladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İtalya’nın Torino kentinde düzenlenen Voleybol Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Final karşılaşmasında kupanın sahibi olan Vakıfbank’ı yayımladığı mesajla tebrik etti.

 

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

‘’ Tarihte ilk kez Avrupa kupalarında iki Türk takımının karşı karşıya geldiği Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde bu akşam eşsiz bir spor şölenine tanıklık ettik. Bu tarihi müsabaka sonunda Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde 6'ıncı kez şampiyon olan ve kupayı müzesine götüren Vakıfbank Kadın Voleybol Takımımızı yürekten kutluyorum. Eczacıbaşı Dynavit'i de mücadelesinden dolayı tebrik ediyorum. Uzunca bir süredir kararlılıkla uyguladığımız kadın odaklı spor politikamız meyvelerini vermeye başladı. Her branşta kadın sporcularımızın gücüne ve yükselişine tanıklık ediyoruz. Türk takımları olarak finale damgamızı vurduk, Türk bayrağımızı dalgalandırdık. Harikasınız çocuklar! Ülkemize bu gururu yaşatan sporcularımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu yolda sizlere destek olan başta aileleriniz, antrenörleriniz ve idarecileriniz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’ (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN