SSK-Bağ-Kur Emekli Zammı

SSK-Bağ-Kur Emekli Zammı

SSK Ve Bağkur Emeklisinin zam oranın belli olmasıyla beraber en düşük emekli maaşının geleceği tutar merak ediliyor. Peki 2024 emekli zammı ne kadar, SSK ve Bağ Kur emeklileri ne kadar maaş alacaklar?

Emekli zammı ve memur zammı bugün belli oldu. Aralık enflasyon rakamları sonrasında zam oranları ortaya çıktı. SSK ve Bağ-Kur emekli maaşları araştırılmaya başlandı. En düşük emekli maaşının ne kadar olacağı ise merak konusu. Peki 2024 emekli zammı ne kadar, ne zaman yatacak? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?


Aylık yüze 2,93 artış gösterirken, yıllıkta ise yüzde 64.77 oldu. 6 aylık enflasyon rakamları sonrasında emekli zammı ortaya çıktı. SSK, Bağkur ve tarım emeklilerine yüzde 37,57 oranında zam yapılacak.

Emekliye yüzde 37,57 oranında zam yapılacak. SSK ve Bağ-Kur en düşük emekli maaşı ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz dönemlerde en düşük emekli maaşı hakkında zam oranı sonrasında açıklamalar geldi. Önümüzdeki günlerde resmi açıklama gelmesi bekleniyor. En düşük emekli maaşının 11.250 TL'ye çıkacağı tahmin ediliyor.

4A SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ
Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,
Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,
Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,
Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,
Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,
Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,
Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında yapılıyor.

Bakmadan Geçme