TİMBİR Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki gösterdi

TİMBİR Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki gösterdi

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde İsveç makamlarının izniyle düzenlenen Kur'an-ı Kerim yakılmasına sert tepki gösterdi.

Bünyesinde 1000’e yakın gazeteci bulunduran Türk İnternet Medya Birliği TİMBİR İsveç’te yaşanan ve devletten izin alındıktan sonra gerçekleşen menfur eylemi kınadı.

TİMBİR’in bünyesindeki 1000 internet haber sitesi ve üyeleri tarafından yapılan ortak açıklama şöyle: “Bu olay sıradan bir olay değildir. Zira yaşanan kendini bilmez birisinin davranışı değildir.

Avrupa haçlı zihniyetinden kurtulamadı.

Siyasi bir figürün dinimizin yazılı kaynağı olan Kuran-ı Kerim’e karşı giriştiği bu eylem karanlık zihniyetin tescil edildiği bir eylemdir. Ayrıca eylemin Türkiye Cumhuriyetimizin Büyükelçiliği önünde yapılması, Ülkemizin temsil ettiği değerleri göstermektedir.

Avrupa artık dejenerasyonla tüm değerlerini kaybetmek üzeredir.

Bu eylemin düşünce özgürlüğü, ifade hürriyeti ile ilgisi yoktur. Apaçık biçimde İslam düşmanlığının ifadesidir. Zaten birçok uygulamasında, satır aralarında okuduğumuz İslam’a karşı tutumun bu olayderin ve net bir ifadesi olmuştur.

Toplumlar arası nefrete müsaade ederek rahat yaşayacağınızı mı sanıyorsunuz.

Ayrımcılığa, toplumlar arasında nefrete ve sonucu itibariyle çatışmaya ve ötekileştirmeye hizmet etmekten başka bir şeye yaramayacak olan bu “devlet onaylı” bu menfur olay aynı zamanda tüm ülkeler açısından suç kabul edilebilecek bir eylemdir. Eylemin Türkiye’ye dönük yönün olduğu da açık olduğu için adli makamların olaya müdahil olması da elzemdir.

Bu vesile ile Türk İnternet Medya Birliği üyeleri olarak yaptığımız görüşmelerle ortaya oybirliği ile çıkardığımız bu KINAMA metinin kamuoyuna arz ederiz.”


 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN