TÖTM 2023 Yılı Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

TÖTM 2023 Yılı Değerlendirme Toplantısı Düzenledi

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) 2023 yılı değerlendirme toplantısı düzenledi. 

Toplantıya Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Adil Başkıran, TÖTM'de görev yapan öğretim üyeleri, hemşireler ve hastane çalışanları katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantı, Başhekim Prof. Dr. Adil Başkıran’ın konuşması ile devam etti. Konuşmasına şehitlerimizi anarak başlayan Prof. Başkıran şöyle devam etti:

“Hastanemiz 1996 yılında hizmete başladı. Toplam sayısı 317 olan yoğun bakım yatak sayımızla, üniversite hastaneleri içerisinde Türkiye'de hatırı sayılır hastaneler arasındadır. 2020 yılında Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Ahmet Kızılay sayesinde Türkiye'nin en iyi Onkoloji Hastanesi olduk ve bu Hastanemiz en büyük hastane olmakla birlikte depremden sonra da aralıksız çalışmaya devam etti."

Depremden sonra yapılan hizmet ve ameliyatlardan bahseden Başkıran, geçen hafta uluslararası hasta servisinin ilk açılışını yaptıklarını dile getirdi ve hasta servisinden birkaç görüntüyü seyircilere aktardı. 

Dünyada ilk beşli çapraz karaciğer naklinin yapıldığını vurgulayan Başkıran, başta Prof. Dr. Sezai Yılmaz olmak üzere tüm nakil ekibini tebrik etti.

Başhekim Prof. Dr. Adil Başkıran'ın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay söz aldı. 

Prof. Dr. Kızılay, 2023 yılının zorlu bir yıl olmasına rağmen hastane çalışanlarıyla birlikte her türlü zorluğu aştıklarını ifade etti. 2023 yılında yapılan hizmetlerin deprem yaşanmamış gibi devam ettiğini belirten Rektör Kızılay sözlerine şunları ekledi:

“Hastanemizde yeni üniteler açıldı. Depremde sıvalardan, asma tavanlardan dökülmeler oldu ama bu hastane 9 şiddetinde depreme kadar dayanıklı yapılmış olup Malatya’nın en yüksek ve en sağlam binasıdır. Yeni cihazlar aldık, almaya da devam ediyoruz. Bunların büyük kısmını bilimsel araştırma projesi olarak üniversitemizin bütçesinden alıyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında aracımız enkazın altında kaldı, kullanılamaz hale geldi. Başkanımız Selahattin Gürkan bu hafta bize yeni bir araç hediye ederek hastanemize destek verdi.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay desteğinden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkürlerini sundu. Rektör Kızılay 2024 yılı ile ilgili güzel dileklerde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Kızılay’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Prof. Dr. Sezai Yılmaz nezdinde tüm öğretim üyelerine minnet duyduklarını söyledi ve depremden sonra şehri terk etmeyerek hizmet etmeye devam eden sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan Türkiye’de deprem krizini en iyi yöneten ilin Malatya ve Malatya Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. 

Gürkan “Üzülmeyin, bahar gelecek, bu şehir yeniden canlanacak. Malatya çiğnenmeyecek ve kendi küllerinden yeniden daha güzel doğacak.” diyerek sözlerini tamamladı.  

Program plaket takdimi ve akşam yemeği ile sona erdi.

Bakmadan Geçme