• Haberler
  • Spor
  • Türkiye Wushu Yıldızı Malatyalı İsmail Akbal Oldu

Türkiye Wushu Yıldızı Malatyalı İsmail Akbal Oldu

20-24 Mayıs 2024 tarihlerinde Sakarya'da düzenlenen Okullar Arası küçükler - Yıldızlar - Gençler Türkiye Wushu şampiyonasında Malatyalı sporculardan tek şampiyonluk İsmail Akbal'dan geldi.

+60 kg yarışan İsmail Akbal Yıldızlar kategorisinde wushu Sanda branşında Türkiye şampiyonu oldu.

Müsabakalar ile ilgili açıklama yapan Milli Takım antrenörü Ramazan Yavuz şunları söyledi; " 20-24 Mayıs 2024 tarihlerinde Sakarya'da düzenlenen Okullar arası Türkiye Wushu şampiyonasında yarışan tüm sporcuları tebrik ediyorum. 50 ilden 1009 sporcunun katıldığı büyük bir organizasyon da şampiyon çıkarmak büyük bir gurur ve mutluluk olduğunu ifade etmek isterim. Bu gibi yarışmalar çocuklar ve gençler için önem arz etmektedir. Çünkü çocuklar ve gençlerin sosyalleşmesi farklı iller görmesi farklı atmosferlerin içine girmesi farklı arkadaşlar edinmesi onları daha çok bilinçlendirecektir. Dolayısıyla şampiyon olmak gibi şampiyonaya katılmakta herkese büyük katkı sağlıyor. Dolayısıyla sporcularımız her zaman olduğu gibi yine bir ilke imza attılar. Wushu Sanda dalında Yeni Olimpiyat Spor Kulübü olarak 6 sporcu ile katıldık. 4 sporcumuz Yağmur Hasırcı, Nisanur Kanat, Berat Özgenel ve Erkam Aslan derece maçlarında yenildi.
 +60 kg da Yıldızlar kategorisinde İsmail Akbal Türkiye Wushu şampiyonu olurken ve +85 kg da Gençler-A kategorisinde Miraç Akbaş Türkiye Wushu ikincisi oldu.
Tabii ki amacımız çocukların ve gençlerin eğitimin yanında mutlaka sosyal aktivite sahası içinde yer almasıdır. Burada da kimisi şampiyon olur ve hedeflerine doğru yürür kimisi de sağlık ve sosyalleşmesi noktasında adımlar atar. Biz antrenörlerin her anlamda yükü ve sorumluluğu çok ağır ve üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Nasıl ki ilk Wushu Taolu yarışmalar da Malatya'ya sayısız madalya getirdiysek şimdi Wushu Sanda dalında Malatya'ya ilk şampiyonluğu yine biz getirdik. Yeni Olimpiyat Spor Kulübü Malatya'da her zaman ilkleri yaşatmış tarihte ulaşılmaz başarılar elde etmiş sporcular çıkartmıştır. Bu nedenle amacımız Malatya'da nice başarılar getirecek sporcular yetiştirmek. Sporculara engel değil destek olmaya davet ediyorum.
Çocuklara ve gençlere engel olmaya çalışan her kim olursa olsun mutlaka bertaraf olacaktır. 
Önemli olan güzel eserler bırakmaksa önce temiz ve sağlıklı bir nesil bırakmak ve ilerletmek olmalıdır. Başarılı olan ve yarışan tüm sporcuları  yürekten kutluyorum. " Dedi.

Bakmadan Geçme