• Haberler
  • Yerel
  • Vali Ersin Yazıcı İlimizdeki Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Vali Ersin Yazıcı İlimizdeki Okul İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Vali Ersin Yazıcı, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerindeyapımı devam eden okul inşaatlarını denetleyerek incelemelerde bulundu.

Vali Yazıcı’ya incelemeleri sırasında; Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytakve İl Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakıreşlik etti. 

Battalgazi İlçesindeki Okul İnşaatlarında İnceleme
Vali Yazıcı’nın Battalgazi ilçesinde bulunanokullarda yaptığı inceleme ve değerlendirmelerde; 
    24 derslikli Bayram Kızılaslanİmam Hatip Ortaokulu ve liseninbodrum+zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; sığınak destek eğitim odası, bilgisayar, müzik, resim ve teknoloji tasarımı atölyesi, yemekhane, çok amaçlı salon ve laboratuvarbulunmaktadır.
    24 derslikli Kanuni İlkokulununyapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane müzik ve resim atölyesi, yemekhane vekantin  bulunmaktadır. 
    24 derslikli Hatice -İbrahim Özoğlu ilkokulu bodrum+zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik ve resim atölyesi, yemekhane ve kantin bulunmaktadır.
    24 derslikliİnönü İlkokulununbodrum+ zemin +3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı,kütüphane, müzik ve resim atölyesi, kantin ve yemekhane bulunmaktadır.
    8 derslikli Cumhuriyet Anadolu Lisesi arsa alanında, zemin+1 kat olarak yapımı devam eden anaokulunda destek eğitim odası, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır.
Yeşilyurt İlçesindeki Okul İnşaatlarında İnceleme
Vali ErsinYazıcı’nınYeşilyurt ilçesinde bulunan okullarda yaptığı inceleme ve değerlendirmelerde;
    24 derslikli Necatibey Ortaokulunun yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kütüphane, müzik ve resim atölyesi,kantin bulunmaktadır.
    8 derslikli Şehit Elif Livan Anaokulununbodrum +1 kat olarak yapımı devam etmekte olup; destek eğitim odası, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır.
    24 derslikli Yalçın Koreş İlkokulunun bodrum + zemin + 3 kat olarak yapımı devam etmekte olup;beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, kantin, müzik ve resim atölyesi, yemekhane bulunmaktadır.
    32 derslikli Fidanlık İlkokulunun bodrum + zemin + 3 kat olarak yapımı devam etmekte olup; beden eğitimi salonu, bilgisayar atölyesi, çok amaçlı salon, destek eğitim odası, etkinlik ve oyun odası, fen laboratuvarı, müzik ve resim atölyesi, kantin bulunmaktadır.
    Ayrıca yapımı devam eden 4 derslikli Selahattin Eyyubi İmam Hatip Anaokulu ve 12 derslikli İmam Hatip İlkokulu, depremden hasar gören Yakınca İlkokulu öğrencilerinin yerleştirilmesiyle, toplamda 267 öğrenciye eğitim ve öğretimimkanısağlanacaktır.
İnceleme ve değerlendirmelerin ardından Vali Yazıcı, okulların bir an evvel tamamlanması içinyapılan çalışmaların takipçisi olacaklarını belirterek inşaat alanlarından ayrıldı.
 

Bakmadan Geçme