Yerli Malı Haftası'nda Yerli Üretme Vurgusu

Yerli Malı Haftası'nda Yerli Üretme Vurgusu

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi 12-18 Aralık “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” nedeniyle yerli ürün tüketiminin, yerli üretmeninin önemine dikkat çekmek amacıyla bir program düzenledi. Malatya Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa Genel Sekreter Avukat Abdulkadir Artan, Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut ve Kadın Meclisi üyeleri katıldı.    
Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Saliha Bulut, “Bugün burada yerli malı haftası etkinliği düzenliyoruz. Kadın Meclisi üye arkadaşlarımız evlerindeki yapmış olduğu ürünleri getirdiler. Beraber paylaşarak bugünü geçirmiş olacağız farklı bir program olacak aynı zamanda da yerli malına dikkat çekmek istiyoruz. Kendi ürünlerimizi ülkemizde üretilerek sahip çıkmamız üzerine yerli malı gününü kutluyoruz” dedi.
Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, “Yerli Malı dediğimiz haftada bize göre çok önemli tabi ki Malatya’mızda ve Ülkemizde yetişen ürünleri tüketiyoruz. Ama yerli malı sadece bu değil yerli malı internet yazılımı demek,  yerli olarak yerli malı otomotiv üretmektir” dedi.
Artan, “Benim sizlerden istirhamım siz yerli ve milli olun, ana dilimiz gibi olsun hayatımızın her alanı, ürettiklerimizi tüketelim, çocuklarımıza torunlarımıza bunu aşılayalım aksi takdirde bağımsızlıktan bahsetmemiz mümkün değildir” dedi 
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN