Yerli ve Milli Parti'den İktidara Çağrı: 'Öğrenciyken İki Lokma Ekmek Verin!'

Yerli ve Milli Parti'den İktidara Çağrı: 'Öğrenciyken İki Lokma Ekmek Verin!'

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Yerli ve Milli Parti (YMP) Genel Başkanı Teoman Mutlu, okul kantinleriyle ilgili gelen şikayetlere dikkat çekerek, iktidara önemli bir çağrıda bulundu.

"Mezun olunca iş vermiyorsunuz bari öğrenciyken iki lokma ekmek verin!" diyerek sözlerine başlayan Mutlu, "Devletimiz büyüktür, çocuklarımıza sağlanacak gıda desteğinde bulunmasını talep ediyoruz." şeklinde konuştu.

YMP Genel Başkanı Mutlu, okul kantinlerindeki gıda maddelerinin yarısının devlet tarafından karşılanmasını önererek, "İlaç desteklerinde nasıl bir sübvansiyon sağlanıyorsa, okul kantinlerinde de aynı desteği bekliyoruz." dedi.

Genel Başkan Mutlu, eğer bu sübvansiyon gerçekleştirilemezse, kantinlerin kiralanmasının sona erdirilmesini ve okul müdürlüklerinin doğrudan kantinleri işletmesini önerdi. Böylece okulların doğrudan daha uygun fiyata gıda maddesi alabileceğini ve maliyetine öğrencilere sunabileceğini belirtti.

YMP'nin bu konuda attığı adım, milyonlarca öğrenci ve ailesi tarafından olumlu karşılandı. Genel Başkan Mutlu, "Koltuk kavgalarıyla meşgul olan diğer partilere sesleniyoruz; çocuklarımızın bir damla gözyaşı için bütün koltuklar kurban olsun!" ifadelerini kullandı. Bu açıklama, Yerli ve Milli Parti'nin eğitim ve öğrenci hakları konusundaki duruşunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN