• Haberler
  • Malatya
  • Yeşilyurt 'da Çocuk Şenliği Renkli Anlara Sahne Oldu

Yeşilyurt 'da Çocuk Şenliği Renkli Anlara Sahne Oldu

Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezindeki Çocuk Şenliği Renkli Anlara Sahne Oldu

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kiltepe mahallesindeki Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezinde düzenlenen Çocuk Şenliği renkli ve keyifli anlara sahne oldu.
2023-2024 Yılı Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesinden dolayı çocuklara karne hediyesi olarak tertip edilen Çocuk Şenliği yoğun ilgi altında gerçekleşti. Kendileri için özel olarak hazırlanan alanda düzenlenen halk oyunları, yüz boyama, uçurtma uçurma, resim boyama ve çuval yarışması gibi etkinliklere katılan minikler doyasıya eğlendiler.
Eğitici ve öğretici etkinliklerle sosyalleşme ve yeni arkadaşlıklar edinme fırsatı yakalayan çocukların mutlu halleri dikkatlerden kaçmazken, keyifli anların yaşandığı yarışmalarda büyük bir heyecan yaşandı. Dereceye girmek için çaba sarf eden çocukların mücadelesi aileler tarafından ilgiyle takip edildi.  
Farklı yaş gruplarından çok sayıda çocuğun katılımıyla oldukça renkli ve hareketli geçen etkinliklerin sonunda çeşitli ikramlar dağıtılırken, yarışmalarda dereceye giren çocuklara ise hediyeler verildi. Gönüllerince eğlenip güzel anlar yaşayan çocuklar, düzenlenen aktivitelerden dolayı Yeşilyurt Belediyesine teşekkür ettiler.
“Çocuklarımızın Hepsi Değerli Ve Özeldir”
Sosyal ve kültürel etkinliklerle çocukların hayatlarına güzel ve anlamlı dokunuşlarda bulunduklarını söyleyen Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Berkant Pektaş, “2023-2024 Yılı Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesinden dolayı Kiltepe mahallemizde hizmet veren Yeşilyurt Mesleki Eğitim ve Yaşam Merkezimizin önünde çocuklarımıza yönelik etkinlikler düzenledik.İlçemizdeki tüm çocuklarımızın mutlu ve güzel bir hayat yaşamaları için bu yöndeki faaliyetlere büyük önem veren Belediye Başkanımız Prof. Dr. İlhan Geçit’in talimatının ardından Kiltepe mahallemizde çok güzel, neşeli ve keyif dolu bir etkinlik düzenledik. Miniklerimiz doyasıya eğlenip, güzel anlar yaşadılar. Çocuklarımızın hepsi bizim için değerli ve özeldir. Çocuklarımızın mutlu, huzurlu ve güzel bir şekilde hayata bakmaları, kendilerini en güzel şekilde yetiştirmeleri için bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz.Bütün öğrencilerimize iyi bayramlar ve iyi tatiller diliyoruz.” diye konuştu
 

Bakmadan Geçme