• Haberler
  • Gündem
  • 'Çocukların Sessiz Çığlığına Ses Olalım' Programı, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde Yapıldı

'Çocukların Sessiz Çığlığına Ses Olalım' Programı, Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde Yapıldı

'Çocukların Sessiz Çığlığına Ses Olalım' Programı, Ankara/Mamak Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde Yapıldı

İç Anadolu Birliği, Türk Dünyası Akademisyenler Birliği, Dünya Muhabirler Birliği Türkiye Başkanlığı tarafından ve onlarca STK nın desteği ile düzenlenen, “Çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olalım” programı, Genel Başkan İsmet Taş’ın öncülüğünde, Kadın Kolları Genel Başkanı Nur Delice’nin koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinlik, bugüne kadar Ankara’da yapılan en fazla dikkat çeken programlardan birisi oldu. 
    Programda, Keçiören Gündüz Bakım Aile Danışma Merkezi Engelsiz Anadolu Rüzgarları Halk Oyunları gösterisi, Gazze’den gelen çocuklarımızın, “dabke dansı”nın yanısıra, Saygı Eğitim Kurumundan gelen engelli çocuklarımızın, “mehteran gösterisi, Türkiye’de bir ilk olan “Görme Engelli İmam Hatip Lisesi” öğrencilerinden Kuran-ı Kerim tilaveti ve halk müziği türküleri,  THM Sanatçısı Ceyhun Can’ın kısa konseri, Ertuğrul Kapusuzoğlu’ndan Nasrettin Hoca Tiplemesi, Mamak Belediyesinin Korosu, meddahı ve seymen ekibi ile katıldığı program büyük bir izleyici kitlesi tarafından beğeni ile izlendi. 
    Başkan İsmet Taş konuşmasında özetle; “Türk-İslam Coğrafyasında nerede bir çığlık duysak biz orada olacağız, çocuklara yapılan katliam ve soykırımı bütün dünyaya bıkmadan usanmadan haykırmaktan geri kalmayacağız. Biz bu coğrafyadaki çocukların çığlığını duymuyorsak neyi duyacağız?
    Kokuşmuş Batı Medeniyetinin çocukların katledilmesini dondurma yalayarak kutladığını söyleyen taş, “Gazze’de çocuklara büyüyünce ne olacaksın” soruna “Gazze’de çocuklar büyümez” cevabını hepimiz oturup düşünelim. Çocuklar kollarına adlarını yazıyorlar “ben parçalanarak ölürsem beni kolay tanısınlar” diye. İfadesini kullan Taş, “kim ne derse desin dün olduğu gibi bugünde yarında çocukların sessiz çığlığı olmaya devam edeceğiz” dedi.
    Programın koordinatörü, Kadın Kolları Genel Başkanı Nur Delice programda verdiği röportajda, “biz sessiz çığlığa ses olmaya geldik, Gazze’de çocuklar soykırıma uğramasın, Türk -İslam Coğrafyasında çocuklar ölmesin, sadece bizim çocuklarımız değil hiç kimsenin çocuğu ölmesin diye buradayız bu programı yapıyoruz. Ben buradan sizin aracığınız ile başta kendi ülkem insanı olmak üzere bütün insanlığa çağrıda bulunuyorum, “Gelin çocuklarımızın sessiz çığlığına ses olalım” kendi çocuğumuzun ayağına diken batsa nasıl ki yüreğimiz yanıyorsa, başka çocukların zulüm içinde inlemelerine katledilmelerine göz yummayalım. Sesimiz çıktığı kadar bağıralım, haykıralım, “çocuklar ölmesin” diyelim. 
    Biz katledilen çocukların çığlığı gündemden düşmesin istiyoruz. Bunun yanı sıra engelli çocuklarımızın  sorunlarının da gündemden düşmesini istemiyoruz. Engellerin yüreklerde beyinlerde olduğunu bir kez daha haykırmak istiyoruz. Her birimizin engelli adayı olduğumuzu unutmayalım diyoruz.Bunun içinde engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için her şeyi yapalım istiyoruz. 
    Nur Delice son söz olarak, “hiçbir konuda empati yapmayı unutmayalım” dedi.

Bakmadan Geçme