Malatya Büyükşehir Belediyesinden Anlamlı Program

Malatya Büyükşehir Belediyesinden Anlamlı Program

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümünde Malatya Park AVM’de Atatürk’ü Anma programı düzenlendi. 
Düzenlenen anma programına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Malatya Valisi Hulusi Şahin, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Dr. Murat Kılınç, STK Başkanları, muhtarlar ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 
Anma programında Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeşiltepe Semt Konağı Eğitim Merkezi öğrencilerinden Asel Karabulut tarafından ‘Mustafa Kemal’i Düşünüyorum’ adlı şiir seslendirildi. 
Kernek Külliyesi Eğitim Merkezi öğrencileri ise ‘10 Kasım Atatürk Oratoryosunu sahneledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar Büyükşehir Belediyesi Türk Halk ve Türk Sanat Müziği Korosu Solistlerinden Sena Göksu, Burcu Kazancıoğlu ve Ahmet Uçar tarafından seslendirildi. 
Program Gazi Mustafa Kemal Atatürk sergisinin gezilmesi ile sona erdi. 

Pusulamalatya

Bakmadan Geçme