TDP Genel Başkan Yardımcısı Mutlu ABYB'ye ziyaret gerçekleştirdi

TDP Genel Başkan Yardımcısı Mutlu ABYB'ye ziyaret gerçekleştirdi

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Pusulamalatya

Türkiye Değişim Partisi (TDP)  Teşkilat Başkanı ve Genel Sekreter Teoman Mutlu, Kadın Politikaları Başkanı Kader Yiğit, Genel Sayman Esra Çiftçi Anadolu Basın Yayın Birliğine ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Teoman Mutlu, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere TDP Kadın Kolları Genel Başkanı Kader Yiğit ve Genel Sayman Esra Çiftci Malatya’ya geldi.
Ziyarette Türkiye Değişim Partisi’nin ‘Ekonomik Milliyetçilik’ ve ‘5T’ formülünü uygulayarak ekonomide değişikliği gerçekleştireceklerini söyledi. Mutlu, “Ekonomik milliyetçilik denk bütçe, Türk parasının değerini korumak, gelirin kadar harcamak, kendi kendine yetmek, dışarıya avuç açmamak demektir. Biz diyoruz ki tarım ürünleri başta olmak üzere, ülkemizde üretebileceğimiz her şeyi ülkemizde üretelim. Enerji ve gıda başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarımızı kendi kaynaklarımızdan karşılayalım. İhraç ürünlerimizi değerli hale getirelim ve markalaşalım” diye konuştu.
Mutlu, ‘5T’ formülü ile parti olarak tarıma, turizme, teknolojiye, tekstil ve ticarete önem vereceklerini de belirtti.
 “Malatya demek kayısı demek” ifadesini kullanan Mutlu, “Kayısı üreticisi ürününü değerinde satabilmelidir. Para kazanabilmeliler ki Malatya’da çarşı pazar canlansın. Kayısıyı tanıtmazsan, kayısıyı pazarlamazsan, işleyip satmazsan, işsizliği ve yoksulluğu önleyemezsin. Dışarıdaki paralar, fonlar Türkiye’ye gelmek için can atmıyor. Kimse kimseye para vermez. El kazanıyla aş kaynamaz. Çalışmamız, üretmemiz ve kazanmamız lazım” diye konuştu.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayı da değerlendiren Mutlu, şunları söyledi:
“Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza sonrasında hesaplar değişti. Birileri İmamoğlu’nu hemen cumhurbaşkanı ilan ettiler. 4 saat sonra Kılıçdaroğlu geldi. İmamoğlu, belediye başkanlığına döndü, hesaplar yine değişti. Siyasette 24 saatin uzun bir süre olduğu ortaya çıktı. Genel Başkanımız Sarıgül’ün dediği gibi ‘O köprünün altından çok sular akar.’ Seçime kadar daha çok şey değişir. TDP’nin olmadığı ittifaklar sandıkta kalır.”
Mutlu,  ‘Parti olarak herhangi bir ittifak ya da oluşumun içerisinde yer alacak mısınız?” sorusuna, “Türkiye iki ittifakın içerisine sığacak kadar küçük bir ülke değil. Türkiye çok büyük bir ülkedir. Seçimlerde yapılacak stratejiler ve politikalar çok farklıdır. Türkiye Değişim Partisi olarak iki ittifakla da görüşmelerimizi sürdürüyoruz. İki ittifakla da belirli bir aşamaya gelmiş durumdayız. Partimizin ilkelerini, politikalarını benimseyen ittifakta olmak tabii ki bizim için iyi olur ama bizim olmazsa olmazımız bazı noktalarımız var. Atatürk milliyetçisi bir partiyiz, anayasanın ilk dört maddesini değiştirmek istemeyen ve değiştirilmesinin masaya getirilmesini bile istemeyen bir partiyiz. Hangi ittifak ilkelerimize uygun olursa o ittifaka gireceğiz” cevabını verdi.
Diyarbakır'da çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında düzenlenen terör saldırısını da lanetleyen Mutlu, “Terörün karşısında olmayan hiçbir oluşumu desteklemiyoruz. Terörü lanetlemeyen hiçbir kurum ya da kuruluşla masada oturmayız. Türkiye, terörden bıkmıştır. Terörü temizleyecek ve bu topraklardan atacak parti de Türkiye Değişim Partisi’dir” dedi.
Türkiye Değişim Partisi (TDP)  Teşkilat Başkanı ve Genel Sekreter Teoman Mutlu, Kadın Politikaları Başkanı Kader Yiğit, Genel Sayman Esra Çiftçi, Malatya İl Başkanı Ali Karakuş daha sonra Pancar Koop’ne, Ticare Borsasına ve Ticaret Sanayi Odasına ziyaret gerçekleştirdiler.
 

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN