Yeşilyurt Dernekler Federasyonundan ABYB'ye ziyaret

Yeşilyurt Dernekler Federasyonundan ABYB'ye ziyaret

PAYLAŞ
Malatya Haber, Pusula Malatya - Emine Tanrıkulu

Yeşilyurt Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Karadoğan Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Başkan Karadoğan,Malatya kültürünü Dünyaya tanıtmak adına projeler geliştirdiklerini ve yönetimin yol haritasını açıklayarak gerçekleştirmek istedikleri projelere değindi. 
Derneklerin yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik adına kutsal bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken Başkan Karadoğan,’’ biz hemşehrilerimizle kaynaşmak gayesindeyiz  ancak federasyonun amacı daha büyük bir bütünlüğü sağlamaktır. Tabela Derneği mantığı ile değil gerçeklerle hareket ediyoruz’’ diye belirtti.
Karadoğan,"hem şehrimizin gelişimi hem de gurbetteki hemşehrilerimizin birliği beraberliği için tüm kesimlerin görüşlerine önem veriyoruz. Kamu ya da özel kuruluşlarla iletişim kurmak ve el birliği içinde olmak istiyoruz’’dedi. 

Anadolu Basın Yayın Birliği (ABYB) Malatya Şube Başkanı Filiz Yavuzkurt ise,’’ Derneklerin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirterek; "Farklı illerde oluşturulan derneklerin federasyon haline gelmesi önemli bir adımdır. Hemşehri derneklerinin önemini gurbette yaşayıp da anlamayan yoktur. Özellikle iyi bir eğitim almak adına gurbete çıkan öğrencilerimiz için bu tür derneklerin büyük bir önem taşıdığını biliyoruz. Her alanda ilkler ve enlerle anılan Malatya’nın Dernek faaliyetleri açısından da model olacak düzeye gelmesini önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.
 Yavuzkurt, ziyaretten  dolayı Yeşilyurt Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ali Karadoğ’a teşekkür etti,başarılar diledi.

Pusulamalatya

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN